Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Visual Basic 2010 pomoc

Dobré ráno, chcel by som sa spýtať, ako vo VB 2010 urobím "sťahovanie z internetu -> auomatické detekovanie užívateľa?" Neviem to popísať...

Skrátka aká je premenná vo VB na zistenie mena užívateľa PC? Takto... používam tento "script?"

My.Computer.Network.DownloadFile("http://stranka.sk/subor.zip", "C:/Users/Meno/Desktop/subor.zip")

A aká je premenná na to Meno? napr. vo batch je %username%, a čo sa používa vo VB?

(PS: Viem, že keď toto čítate že si pravdepodobne myslíte že to písal nejaký postihnutý dilino... ale naozaj to neviem popísať :/. )

A víš o tom, že C:\Users ti nebude fungovat třeba ve Windows 7 a starších, tam je Documents and users?
Budeš muset sáhnout po proměnné, která tě zavede přímo do profilu uživatele bez ohledu na umístění, třeba %userprofile%
Ale ani pak nemáš vyhráno, protože složka Desktop je taky lokalizovaná a na českých Windows to může být "plocha"
na německých je to zase jinak.
Takže sáhni po Windows API, koukni se na Virtual folders a zjisti si, jak přečíst cestu ke složce Desktop