Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Které RAM pro AMD

Zdravím potřebuji poradit jaké ram pro AMD slyšel sem že právě AMD není kompatibilní s určitými značkami,základní deska:Asus prime B-350 plus,
procesor AMD A8-9600 ten tam mám zatím časem chci dokoupit ryzen 5,které ram aby mi správně fungovali jak s A8 tak potom s Ryzen 5?
Představuji si 16gb kit ddr4. Děkuji za vaše názory Zdenek

Třeba pro AMD R....5 CRUCIAL Ballistix Sport DDR4 8GB 2666MHz, Single Ranked x 8
(paměť řadič procesoru podporuje základ 2666MHz, výše jde už OC/přetakt)
Každý slušný kvelb to má v popisu u modulů, jinak pátrat u výrobce zda jde o Single Ranked x8 či Dual Ranked UDIMM

Single-rank jsou jistota, nemel by byt problem, u dual-rank by mohl byt problem pri pretaktu. Ale zpocatku behaly jen na nizsi nez 2666MHz frekvenci, coz je u RyZenu dost problem z hlediska vykonu.

Mne se teda u tech Corsair nepodarilo dohledat, jestli je to singl nebo dual a protoze jsou zakryte chladicem, tak to nevidim. Kazdopadne ale jsou v oficialne podporovanych.

http://www.corsair.com/en-eu/landing/ryzen

Pobezi teda i na tech 3000MHz.

Mě se tedy moc nelíbí. Na webu Corsair
http://www.corsair.com/en-us/vengeance-lpx-16gb-2x8gb-ddr4-dram-3000mhz-c15-memory-kit-black-cmk16gx4m2b3000c15
se podívej do "TECH SPECS". Tam je uvedeno, že v SPD mají jen 2133MHz. Těch 3000MHz je dle XMP2.0 při napětí zvýšeném na 1.35V. Je otázkou, jak se zachová BIOS desky a jestli se ta vyšší frekvence nebude muset nastavovat ručně. A to, zda jde o 1Rx8 nebo 2Rx8 jsem stejně jako ty také nezjistil.

EDIT:
Teď jsem ještě koukal na seznam podporovaných RAM pro tu základní desku:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_B350-PLUS/PRIME_B350-PLUS_Memory_QVL_20170704.pdf
a tam je u těch CORSAIR pamětí uvedeno "DS". Mělo by tedy jít o 2Rx8 (Dual Rank) moduly.