Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková Karta

Ahoj,
vím, že onboard zvukovky jsou na úrovni, ale bych rád upgradnul.

Mám starší workstation, kteorou zatím nechci měnit, leč je tam jakýsi REALTEK ALC888S, nevím jak moc je dobrý (rok vydání je ale tak 2009-12?)
Mám relativně slušný bedny a mám subjektivní pocit, že na jiném PC co jsem zkoušel, s modernější deskou hrají líp.
Poslouchám jen hudbu, žádný hry.

Existuje nějaké řešení za cca 1000-1500,-Kč, které ten zvuk posune trochu dál? Xonar DX, X-fi atp?

Tak jestli chceš něco kvalitního a repro jedeš pouze stereo (ne 5.1, 7.1....) tak ještě malinko přihoď a kup rovnou něco takovýho:

https://www.audiotek.cz/m-audio-m-track-hub-80412.html
https://www.audiotek.cz/focusrite-scarlett-solo-2nd-gen-79085.html

jsou to studiové karty, takže už je to o pár levelů zvukově dál, s tou focusrite budeš celkově úplně v pohodě (měl jsem ji :D )
navíc je to USB, budeš kupovat novej stroj bo NB, karta zůstane....
ale je to otázka preference, jestli uvažuješ o 5.1 bo ho máš, nemá to smysl a pak nejlepší volba Asus

jsou to studiové karty, takže už je to o pár levelů zvukově dál

To bych teda netvrdil jde tam akorát o vstupy kytara atd pro ty co dělaj do muziky (ten druhej).Na poslech poznáš kulový a jsou to nejlevnější karty takže kvalita top taky není.Návíc k desktopu blbost kopovat externí zvukovku......

jde o DA převodníky, ne o vstupy... na poslech je to znatelný rozdíl, samozřejmě když je do ní zapojené další kvalitní zařízení - porovnával jsi ty karty, že si seš tak jistej ? :D Nejlevnější karty mezi čím ? Mezi zvukovkami ? A externí karty nemá z jakého důvodu smysl používat ? Kvůli oddělení napětí ?

Bo sem to probíral na audioforu kde se k tomu vyjádřilo vícero lidí ty co dělaj do muziky a známej kupoval externí zvukovku k ntb,ty si porovnával všechny Asus,Creative že tvrdíš automaticky že je zvuk někde jinde a o pár levelů dál ? Samozřejmě že jsem slyšel ,ale jinou studiovou co známej koupil k bednám za 30.Jinak přes USB to může bejt klidně různě rušený u kompu a další krám navíc na stole pod stolem kvůli čemu?

Všechny jsem neporovnával, ale jako zvukař s pár kartama zkušenosti mám ... osobně jsem měl hafo PC s integrovanejma kartama, takže ty zvukově znám... z běžnejch ASUS Xonar, jmenovanýho focusrita a cca 10 dalších studiovejch lowend karet + dlouhodobě jsem pracoval i s kartama UAD nebo RME, ale to je vedlejší.
Jestli je to další krám na stole, je otázka uživatele, někomu vyhovuje mít sluchátkový konektor a ovladače hlasitosti po ruce... S rušením přes USB jsem se setkal, ale max u nějakejch starejch behringerů, kde byl problém s kostřením, tyhle jsou v tom naprosto OK.
Postni pls odkaz na diskuzi na audioforum, vzdy se rad obohatim o nazory dalsich - zkusenejsich.

Udělal dobře, že toho lexicona nekoupil... každopádně dík za link. Jako je fakt, že když není přímé srovnání, tak se ten rozdíl moc nepozná... i když mě přijde velký (při přímém srovnání...) jinak k těm studiovým monitorům co měl k té zvukovce - čím kvalitnější studiové reproduktory, tím (většinou) ten zvuk přijde z nich ošklivější :D paradoxně.... je to o tom, že dokážou věrně a surově reprodukovat zvuk, zatímco levné repráčky na poslech ho příjemně natáhnou... takže kupodivu monitory kolem 20k jaok adamy, jbl, genelec.... můžou na poslech znít hůře než logitech za 2K (o profi monitorech se nebavím, ale ty jsou řádově za stovky K) ... ale to už je OT....

Vymena za inu audio kartu sa oplati ak karta sumi, inak sa uprava zvuku robi equalizerom a to podla momentalneho vkusu posluchaca. Neboj, nemas tak perfekne usi aby si rozoznal od seba dva rovnako naladene hudobne nastroje. Vo vsetkych pripadoch bezneho posluchu sa jedna len o to, ci to dobre basuje.

Vymena za inu audio kartu sa oplati ak karta sumi-tak to asi nemáš dobrý sluch,protože jakákoli zvuková karta,která je součástí základní desky tak bere všchny ruchy a šum a ani ASIO v tom nezabrání.Jinak-jestli máš kvalitní zvukovku tak použij-
https://www.aimp.ru/
http://www.aimp.ru/forum/index.php?topic=34387.0
nebo
http://www.foobar2000.org/
a do nich free DSP
https://www.stereotool.com/download/
a hned uvidíš jaký je rozdíl.Nic ti nebrání i v tom použít-
http://www.asio4all.org/
pokud ho neumí tvá zvuková karta v základu.

"protože jakákoli zvuková karta,která je součástí základní desky tak bere všchny ruchy a šum"
To nieje pravda, na nielen mojej doske integrovana karta nesumi, ani nebere ruchy. Zrejme nemas skusenosti s takym mnozstvom dosiek ako ja za tych 25 rokov v IT. Stretol som sa ale s externymi kartami, ktore hrali falosne a tony sa hupali jak na hupacke.

Ako moze byt na obycajnej 16/24bit karte mizerny zvuk ak cip alebo ovladac ten zvuk dodatocne neupravuje roznymi odsumovacmi a navrh dosky je ok? Samozrejme viem o tom, ze sucasne komercne DACy niesu vhodne pre cvicene ucho (mysli sa profesionalne ucho zvyknute celu svoju karieru pocuvat opravdovy hudobny nastroj, nie syntetizator). Pre drtivu vacsinu posluchacov vyhovie aj ta integrovana ak nieje sprznena doplnkami, ktore zvuk skor kazia.