Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z monitoru na TV u PC?

Hej lidi, zajímalo by mě, jestli se nějak zhorší kvalita obrazu když přejdu z 1080p 32" monitoru na 4k 43" TV jen proto, že je to TV. Teoreticky by ta TV měla mít skoro 2x větší hustotu pixelů ne? Vím že TV má větší odezvu ale to nějak neřeším protože nehraju FPS kompetitivně. Taky by mě zajímalo, jestli mám čekat vážnější flicker nebo jestli ghosting je pořád věc u novějších tv.

Aktuální monitor
Zmíněná TV

1. Input lag a doba odezvy - on si mysli, ze mu to bude jedno, ale pozna to, ja jsem taky nenarocnej a u TV to pozoruju.
2. Muze byt problematicky jas, at uz muze byt obraz mirne zamlzeny nebo ruzne nevypnutelne funkce na doladovani jasu.
3. Nejsem si jist s ostrosti obrazu. Kdyz treba porovnam stejne velky fullHD monitor a TV, tak monitor ma lepsi ostrost obrazu, tady je sice 4K, ale minimalne oproti monitorovemu 4K to take bude jiste horsi, otazka je jak oproti mensimu fullHD. Kazdopadne levne TV maji levne nicmoc kvalita panely.
4. Mel by overit, jestli to umi 60Hz, nektere TV umi jen 50Hz a pak to dela tearing i pri pouziti vsyncu nebo antialiasingu ve hre (ikdyz tim se to da trochu spravit). 100Hz TV jsou drahe, ta to urcite nebude.
5. Je to opravdu 4K televize? Vetsina televizi za nizsi a stredni cenu jsou ve skutecnosti 3K, zbytek pixelu zari bile a napomaha lepsimu jasu, nekdy ten jas muze byt az moc, pokud ma clovek bilou plochu a zrovna nehraje hru. Rika se tomu RGBW.

Rozlíšenie bude také, aké nastavíš na PC/NB a odošleš do TV, telka si sama nič nastavovať NEBUDE.
Pokiaľ nastavíš natívne zobrazenie - tak ti 1px na monitore telka zobrazí štvornásobne - teda 4px (2x2px) napríklad - a budeš to mať pekne veľké a pekne rozmazané. Ak nastavíš (a karta to podporuje) rozlíšenie, aké má telka - tak to bude pekné a ostré.

To je jasne snad kazdemu, takze predpokladame, ze jedhokarta 4k zvlada.
Napriklad Inupt lag som nespomenul tiez, pretoze pri beznej praci si ho nevsimnes, Nespomenul som ani technologiu displeja, pretoze ak nebude mat ten monutor hned vedla PC tak si nevsimne aky panel tam je a ktory je "lepsi"...to na margo tych, co tu tak radi zatracuju TN panely, pricom velke percento ludi ten obraz nerozozna a pod.

43" monitor

https://www.czc.cz/philips-bdm4350uc-led-monitor-43/190651/produkt

recenze:

https://www.zive.cz/clanky/monitor-philips-bdm4350uc-43-palcu-4k-rozliseni-dostupna-cena/sc-3-a-182296/default.aspx

Recenzi jsem necetl, ale je tam i videorecenze a tam myslim dobre vysvetluji, klady a zapory toho monitoru.

---

Sam hledam monitor nebo TV pouzitelne na nenarocne hrani her a sledovani videa, ale zaroven bych chtel neco trochu kvalitniho, by to melo umet vic jak pro hrani spatnych 50Hz a nebylo to vyslovene televizni RGBW, velikost si predstavuju 50", posledni podminka je, ze stojanek nesmi byt typu nozicky tesne u hran TV, protoze to bude stat na stolku, ktery je uzsi.

Nasel jsem tuto Samsung:

https://www.czc.cz/samsung-ue49mu8002-123cm/208869/produkt

Cena je samozrejme mimo me moznosti a tak zustanu u toho co mam ted.

Vim, ze tazatel ma zajem o mensi uhlopricku, ale myslim, ze mu to muze naznacit, ze TV v nizkych cenach jsou odrbane a kvalitu monitoru nemaji. Pokud nema tazatel zajem o televizi ale vyslovene monitorove zobrazeni, tak ten Philips je asi jedina moznost. Bohuzel pro me nad 43" nic takoveho neexistuje nebo aspon o nicem nevim a to bych klidne dal i 20 tisic.

Tak nemusis mit monitor hned pred ocima, kolik lidi dneska ma doma konzoli, BR prehravac a dalsi veci. Proc ty lidi nutit kupovat televizi, kdyz televizni elektroniku nepotrebuji a shaneji jen a ciste monitor?
Nehlede na to, ze u TV se dnes pouzivaji vyslovene televizni technologie, ktere u sledovani TV nevadi, ale na sledovani BR nebo hrani her to moc nejde? (RGBW treba)

Na to se těžko odpoví . Kvalita obrazu je asi víc jak 10 kritérií. Navíc taky záleží, co je pro tebe výrazné. Někdo pohrdá 8 bitovým MVA, protože je zvyklý na 10 bit eizo. Někomu stačí 6bit IPS s vypalováním obrazu a s duchy, protože měl předtím TN.