Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak předat v JS paramtetr do PHP

Ahoj, poradí někdo jak předat JS proměnnou 'hodnota' jako parametr do php funkce 'nejaka_funkce(hodnota)'? Díky.

var hodnota='string';
var result = "<?php nejaka_funkce(hodnota); ?>";
alert(result);

Chyba:
Notice:  Use of undefined constant hodnota - assumed 'hodnota' ...

Já taky v JS taky nedělám, ale tohle je jedna z asi tří věcí co vím :-)
Moc děkuji za pomoc, díky lomítku jsou i všechny nalezené příklady funkční.
Jinak potřebuji dále pracovat s tím výsledkem, ale zjistila jsem, že to na výsledek nečeká, odešle se požadavek a script běží dál, jak to mám opravit?

Nejde to náhodou nastavit tím třetím parametrem v open s názvem async?
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/XMLHttpRequest/open
V příkladech tu je true, tedy asynchronně, pokud by to bylo false, bylo by to synchronně.
Netuším jestli je to to co chceš.
Jak jsem psal, v javascriptu moc neumím, tak to jen střílím od oka.
Jen aby se ti to pak třeba ale nekousalo...
Jo a ještě poznámka, proč v roce 2018 řešíš i Microsoft.XMLHTTP?