Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s novým monitorom

dobry den mam problém s novým monitorom ,
kupil som 27" BenQ PD2700Q ( IPS , 27" 2560x1440‎ ,12ms, 4ms(GtG)‎

monitor vyzerá super ale pri hre Rise of the tomb raider mi hore na obrazovke preblikavaju textury , a robia sa tam čierne čiary .
pri ostatnych hrach monitor ide v poriadku (doom . wolfenstein the new colossus , battlefield 1 ) skušal som rozne nastavenia v hre Tomb raider ale nič nepomohlo.

mam ASUS ROG STRIX GAMING GTX1080 OC DirectCU III 8GB a Intel Core i7-6700K

tak teras neviem ci je proplem v graficke karte alebo v monitore ?
je to kvoli tomu se ma 12ms ? alebo kvoli velkosti 1440P
ovladace grafickej karty mam ties najnovšie .

na mojom starom monitore ide hra tomb raider v poriadku 24" ASUS VG248QE , 1 ms GTG, 1920x1080, TN .

ak by nahodou bol problem v monitore tak mi prosim poradte nejaky lepsi IPS monitor do 450€+/-
na starsi TN sa už neviem pozerat :D

a som pripojení cez HDMI kábel , neviem co bi pomohlo sa pripojit cez Displayport ale nemam ten kábel.

Může to být i nestíhajícím HDMI...
Jako nejrychlejší test bych zkusil starší verzi ovladačů, případně alternativní ovladače. Mezi hráče se počítat nemůžu, ale dříve jsem používal Omega drivery - optimalizovanou verzi originál ovladačů, ale jejich stránka, co jsem se teď díval už nejede.