Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte nízkou skříň s externí 5,25 a 3,5 pozicí pro snadný přístup

Sestavuji nový PC a uvažoval jsem o této skříni https://www.czc.cz/be-quiet-pure-base-600-cerno-stribrna/206706/produkt - je vysoká jen 47 cm, což mi vyhovuje (skříň bude ve speciálním prostoru pro počítač pod stolem), když zapínaní PC a USB otvory musí být na čelním panelu, protože když by byly nahoře, nebudu schopen zapnout počítač (horní deska skříně bude přiléhat k desce stolu).

Můj stůl vypadá takto https://image.ibb.co/eDQouw/Clipboard01.jpg - jak vidíte, musím doslova lézt po kolenou, abych vždy počítač zapnul, popř. když polezu do USB, DVD a čtečky. (Z toho důvodu nemohu koupit Fractal Design Define, které jsou sice kvalitní, ale bývají moc vysoké a nejsou moc praktické: musí se otvírat dvířka čelního panelu, když se leze do DVD a zdířky mají na horní desce.)

Současně potřebuji jednu externí 5,25 pozici pro DVD mechaniku a jednu externí 3,5 pozici pro čtečku paměťových karet.

V úvahu pak připadají tyto skříně https://www.czc.cz/coolermaster-n400-bez-zdroje-cerna/132973/produkt a https://www.czc.cz/coolermaster-n300-cerna/131897/produkt

Do PC investuji asi 35-40 tis. Kč, měla by tomu odpovídat i skříň, nicméně neřeším její krásu, důležitá je kvalita plechování, aby nerezonovala.

Mám externí DVD mechaniku a externí čtečku, upřímně řečeno se jich ale chci zbavit, chci trochu ubrat počet krabiček, co se mi válí po stole. Proto se je snažím narvat do počítače.

Děkuji za tipy.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Současně potřebuji jednu externí 5,25 pozici pro DVD mechaniku a jednu externí 3,5 pozici pro čtečku paměťových karet.

Mám externí DVD mechaniku a externí čtečku, upřímně řečeno se jich ale chci zbavit, chci trochu ubrat počet krabiček, co se mi válí po stole. Proto se je snažím narvat do počítače.

Takže co potřebuješ?

Vždyť to píšu :-) Potřebuji ve skříni jednu 5,25 pozici a jednu 3,5 pozici.

Je zajímavé, že poslední dobou se tento typ skříní s 3,5 pozicí už snad nevyrábí, resp. skříní je málo.

Schválně jsem zdůraznil, že externí DVD a čtečku mám, jelikož většinou na fórech geekové doporučují nepraktické Fractaly a poradí k nim přikoupit externí čtečku :-) A tu já nechci, té se chci zbavit a šoupnout čtečku do počítače pod stolem, abych uvolnil místo na stole.