Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je tato SD karta "odepsaná"?

Na SD kartě SanDiscUltra 32GB jsem měl nakopírované soubory. Smazal jsem je a pak chtěl nakopírovat jiné. Po zahájení kopírování došlo k "zamrznutí", karta se "odhlásila" a zmizela z průzkumníka. Od té doby se už nepřihlašuje, ani ve slotu na SD kartu v NB, ani přes čtečku v USB. Pravděpodobně je "odepsaná". Je to tak? Ta SanDiscUltra už je druhá, u níž se mi toto stalo. Kingston dává na některé své SD karty doživotní záruku. V případě, že by se toto stalo u ní, je možná její bezproblémová výměna? Děkuji za reakce.

zamysli se nad čtečkou, která to dělá. s něčím takovým jsem se v zasunutém stavu nesetkal.

samozřejmě je úplně zbytečné komentovat případy, když tazatel kartu vytahuje za chodu bez odpojení.

ale žluklé máslo na hlavě má i mrchosoft, od jehož visty výš se karta cachuje, windows nad touto cache mají omezenou kontrolu a neumí určit okamžik odpojení. i při sw odpojení (jehož ikonu mrchosoft zásadně schovává, to je žluknutí na druhou) trvá odpojení větších karet/flashek i několik vteřin po oznamovací bublině.