Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mi nejde zkopírovat funkčně adresní řádek z PC do Libre Office?

Nejde mi zkopírovat adresní řádek, spuštěné stránky, pro uložení odkazu do LibreOffice tak, aby byl funkční (modrý) a šel z LibreOffice pomocí Ctrl+entr spustit a na stánku přejít.
Pokud však, z konkrétního článku, v němž je odkaz napsán a berevně odlišen, tento zkopíruji do LibreOffice, odkaz se zkopíruje modrý a jde, popsaným způsobem spustit a na stránku odkazu se připojit.
A mám dojem, že mi dříve zkopírování z adresního řádku spuštěné stránky běžně šlo.
Kopírování provádím formou označení a Ctrl+C / Ctrl+V.
Děkuji za reakce.

V LO - klávesová skratka Ctrl+K - do okienka vložíš URL adresu a je to!

Mimochodom... do LO aj obyčajným Ctrl+V sa tá URL adresa zobrazí "modro"... stačí vložiť Ctrl+V a Enter - vyskúšané - u mňa to funguje i priamo (bez použitia klávesovej skratky).
Pokiaľ ti to nefunguje - preinštaluj si LO, pravdepodobne si dával Custom inštaláciu a odškrtol si niečo (nenainštaloval), čo podporuje vkladanie URL odkazov.

Nejen adresní řádek stačí napsat www(tečka)něco(tečka)xy a samo se to přetransformuje na odkaz. Funguje to tak odedávna v mrkvosoftím wordu i v Libre office a jeho předchůdcích (star office, open office). A funguje to tak i tady, proto jsem tečky nahradil slovy. A chová se tak i řada jiných programů.
Nepadá mě jeden typ; zkuste za koncem adresy napsat mezeru, to většinou zabralo když word nebo writer nepoznal, že jsem vložil odkaz.

A ještě toto chování se dalo vypnout v nastavení automatických oprav (ve wordu "nahrazovat internetové adresy hypertextovými odkazy" v LO se to jmenuje "Rozpoznáni URL")

P.S. mám LO verze 4.3.2.2, ale nečekal bych, že se toto mezi verzemi nějak změní