Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na jaký HDD instalovat hry, progr., aplikace a pod.

Dobrý den. Pokud instaluji hru, nějaký program, aplikaci a podobně, mám nechat na OS kam ho sám umístí, nebo je lepší ručně umístit např. na druhý disk? Je mě jasné že Win. (hodně laicky řečeno) tyto programy, aplikace apod. musí nějak ovládat či s nimi spolupracovat takže část se vmontuje do Win. Jde mě o to, abych disk z OS zbytečně nezaplňoval zbytečnostmi které tam být nemusí. Nebo mě dejte odkaz kde je laicky popsáno jak se to správně dělá. Děkuji za odpověď. :beer: :beer: :beer:

Ano, nechať to na OS a podľa toho treba zvoliť aj veľkosť systémového disku. Ak budeš inštalovať programi ktoré potrebuješ, tak nebudeš mať na disku žiadne zbytočnosti. Druhý disk je na zálohy, fotky, videá a pod.

Na C části by byl ,,čistý" OS

Nevím jak ostatní, ale já to dělám tak, že disk rozdělím na dva oddíly "C: a D:"
Na C: normálně instaluju aplikace a na D: dávám filmy, ovladače k desce, hudbu, instalační soubory aplikací, her atd.
Taky záleží, jakou velikost oddílů si nastavíš. Je to individuální.

Jak píšeš, při havárii systému a přeinstalaci, ti data na D: zůstanou. Horší by bylo, kdyby odešel celý disk. Proto pořád platí a bude platit "Zálohovat, zálohovat a zálohovat"

Jj, svatá pravda. Jenže se pořád setkávám s tím, že "teď" nejsou peníze a zákazník si časem disk dokoupí.
Samozřejmě, že ve většině případů to neudělá a potom se diví, když ten disk náhodou klekne.
Jak jsem odmítal opravovat notebooky, tak jsem "bohužel" začal a tam většinou jinou možnost nemám.

V prípade jedného disku (len HDD), rozdeliť na C a D..
v prípade 2 diskov (SSD + HDD) nedeliť, SSD bude C, HDD bude D....
na C patrí OS a aplikácie (hry a programy), na D patria dáta ako filmy, obrázky, hudba, dokumenty.

Snaď jednoducho a jasne napísané.

C: SSD OS + veskere programy

D: HDD uzivatelska data - dokumenty, hudba, video

V C: mam slozku Software a tam davam vetsinu programu vyjma tech, ktere neumi korektne pouzit jinou slozku a chteji Program Files. Duvod proc tohle delam, je prehlednost. Samozrejme nutne to neni, zalezi jak je kdo zvyknuty.

Na novem PC casem ponechas na HDD1 data a udelas z nej F: a na hry poridis SSD2, ktere prevezme D:. :-)

---

Jak jsem psal ja, tak jsem to chtel priblizit tazateli, ve skutecnosti mam take C: SSD (OS+programy+hry), D: HDD (data), E: SSD (hry), F: DVD-RW, G: HDD (zalohy).