Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veľa bežiacich procesov

Zdravím. Mám notebook jeden týždeň, novo zakúpený a mám problem s procesmi. Neinštaloval som tu zatiaľ vôbec nič, žiadne aplikácie, programy do počítača či prehliadačov, no neustále mám zapnutých 180 procesov. Podľa všetkého by ich malo byť len okolo 60-80. Keď pozerám správcu úloh tak niektoré procesy sa "duplikujú" a tak dosť zaťažujú systém. Akoby počítač pri zapnutí automaticky nahrával procesy ktoré bežali pred vypnutím. Prikladám aj fotky pre lepšie pochopenie.. Do počítačov sa moc nevyznám, takže každá rada bude užitočná. Vopred ďakujem.

Uvedé jsou potrebné, k tvému AUDIO, je tam nakej (ETD) na touchpad (bez toho nemusi fungovat spravne nebo vubec) a podobne.
* Vidis sam, ze uvedené ti zabiraji 0% z CPU a nakych 3Mb z RAM.

[TiP] # Jestli mas PC spomalené, odinstaluj to MCafé..
* IMHO mas stejne jen nejakou demo licenci, jestli mas Windows 10, nechej jen defender.

Normálně, bez aplikací třetích stran tam může být nějakých 100 procesů. Ale když se podíváš, že jen McAffee má spoustu procesů, dalších milion tam bude od předinstalovaného software, tak se nesmíš divit.

Vytížený počítač nemáš, takže buď to budeš řešit - projdeš si nainstalované aplikace, zjistíš na netu, jestli je potřebuješ nebo ne a počet procesů si snížíš nebo to řešit nebudeš.
Ten antivir je tam stejně zdarma jen na měsíc, takže tím bych začal.

Podľa všetkého by ich malo byť len okolo 60-80.

Som nevedel, ze existuje "optimalny" pocet procesov na pozadi.
Tvoj vypis je na nic, pretoze na nom vidime len malu cast, chcelo by to cely zoznam procesov spustanych po starte a nainstalovanych programov. Kazdopadne ten McAfee shit, ako tu uz padlo, odinstaluj.

ziadna "duplikacia" nezatazuje system.
System moze zatazovat len kod ktory niekto naprogramoval tak aby zatazoval CPU napr. lebo to nieco potrebuje robit, alebo lebo ho programoval magor. Zataz nezavisi ani od poctu procesov a ani od toho ci su niektore duplikovane alebo 100x, to je uplne fuk.
Ktory proces zatazuje CPU vidis v kolonke zataz CPU.
(p.s. alebo rovno zacnes odinstalovat antivir a podobne veci a aj blbosti od vyrobcu na zistovanie spokojnosti zakaznika a podobne hovadiny. A rovno tam zaklikni ze zakaznik je nasraty :D)