Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno připojení tiskárny do sítě

Zdravím, mám tiskárnu Xerox Workcentre 7428, stolní počítač s Win 7 a router TP-Link TL-WR841ND v9.
Počítač má v USB portu připojenou WiFi anténu a tou je připojený k routeru. Do routeru je připojená tiskárna přes LAN. Vše fungovalo normálně. PC komunikoval s tiskárnou a tisknul jsem bez problému.
Byl jsem ale nucen router restartovat a spojení s tiskárnou se ztratilo. (V zařízení a tiskárny byla ve stavu offline) tak jsem ji odebral a zkusil přidat novou síťovou tiskárnu. Počítač ji už však nenašel.
Na routeru svítí port č. 1, kde je připojená tiskárna a v menu tiskárny jsem našel, že její IP adresa je 192.168.88.246
Zkoušel jsem na tuto IP pingnout, ale píše, že Cílový hostitel je nedostupný. Zkusil jsem se proto připojit přes prohlížeč k routeru, ale ve firmware dd-wrt jsem se moc nevyznal. Našel jsem zde pouze zařízení, která jsou k routeru připojená přes WiFi.
Zaráží mě to, že pouhé restartování routeru způsobilo tento problém.
Dokázal by mi někdo pomoci? Děkuji

Pravddepodobne dostala tlaciaren inu IP adresu ako mala predtym, a preto nie je dostupna na sieti. Treba zistit je IP adresu, ta IP 88.246 sa mi nezda, to je rozsah, ktory pouziva Mikrotik a nie DD-WRT. Ak budes mat IP adresu vo vlastnostiach tlaciarne upravis jej port, alebo vytvoris novy (sietovy so spravnou IP).

v tom mikrotiku co máš někde v síti vypni DHCP server.

edit: ještě je tu jedna varianta. DD-WRT má jednu nepříjemno vlastnost, při rebootu je na chvíli WAN port v bridgi spolu s LAN porty, pokud stihla proběhnout předávka DHCP offeru, je možné, že ti tu IP přidělil mikrotik od ISP, který je před tím tvým routerem.

V takovém případě na chvíli tiskárnu odpoj od LAN a připoj znova. Měla by si líznout správnou IP. Osobně ti ale spíše doporučuju nastavit u tiskárny IP adresu vždy napevno.

to sice začne, ale je to časovaná bomba. MKT má DHCP standardně v non-authoritative režimu a ještě posunutý o tuším 5s, takže v běžném provozu jej DHCP server v DD-WRT předběhne. Ale v okamžiku restartu to bude problém, protože tehdy router s DDWRT dělá shutdown portů, a to si koncová zařízení vyloží jako impuls pro obnovení IP adresy. (navíc toto je jeden možný scénář, druhý jsem popsal výše).