Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BCLK OC, chipset, procesor

Zdravim, vedel by mi niekto poradit ? Vlastnim i5 6400, no pokusam sa nanom zapat turboboost, tak som siel do biosu a hodil turboboost na enabled, mal by sa dat do 3.3ghz, ale aj po prehodeni do enabled sa drzi na 2.7, aj performance grafy tak ukazuju.. nejake rady alebo nieco ? nikdy som toto nerobil kedze som nemal skusenost, z facebooku som dostal odpoved, ak mam varaibilnu dosku k tomu ide to cez BCLK odkaz : https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/38927-pretaktovani-skylake-pomoci-bclk-core-i5-6400-na-4-6-ghz

doska: b150m pro vdh
za info dakujem

BIOS daj na defaults a save&exit, turboboost je v defaulte zapnuty, nemusis nic zapinat.
Ked do toho series rucne, tak to paraodxne mozes aj deaktivovat (napr nastavenim veci napevno, ktore maju byt inac dynamicke)
(a ked sa to nezvysi na 3.3 dynamicky tak napis co presne kde presne jak presne meras a cim presne si to zatazil. V BIOSe maj defaults a nic tam nemen)

Este poznamka ze ked to je napr. moc zohriate alebo ak je prekroceny TDP pre cely CPU apod (napr. zatazou int.grafiky alebo coho) tak to do turba nepojde. Turbo neni povinnost, len moznost, za nejakych okolnosti. Alebo aj ak je prehriaty DC menic napajaci tak to vyssie nepojde.