Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor Asus VS247 - farby do žlta

Ahoj včera som si kúpil monitor Asus VS247 od začiatku bol jas akýsi velký tak som sa v nastaveniach pohral s konstrastom či jasom ale farby sú stale nejaké divne tak skôr do žlta a ani biela farba neni moc jasná :-D

Jas mam nastaveny na 35
Konstrast na 60
RGB nastavenie je defaultne na 100 všetko

Dakujem za kazdu radu
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)
Změna předmětu, původně: Monitor Asus VS247 (karel)

Cez ake rozhranie ho mas pripojeny?

Monitory mavaju nastavenie teplota farieb. Moze to byt ale rozdrbane aj vo Windows, ak tam bol astaveny nejaky posahany farebny profil pre ten stary monitor.
Jas znizujem aj ja na nejakych 20-30, kontrast a vsetko ostatne nechavam na standardnych hodnotach tusim.

DVI nemoze menit farby a ak by menil (perruseny 1 kontakt) tak by to boli typicky velke zmeny farieb (t.j. uplne blbe farby), takze len niekde mas asi nieco blbo nastavene alebo vadny monitor. Skus nabootovat live linux z USB sticku/CD apod. ze jaka je biela tam. A kukni aj v nastaveniach monitora ci tam neni ze dat vsetko na vyrobne nastavenia a zniz len jas. A pohladaj nastavenie teplota farieb mava to kazdy monitor.