Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat windows 7 na AMD

Ahoj chtěl jsem nainstalovat win 7 64bit na pc amd A8-9600 deska asus prime b-350 plus a vždy na začátku instalace to chce nějaké ovladače a nepustí mě to dál cd s ovladači k desce jsem vložil ale stále nic na starším pc mi to šlo bez problémů,insaluji ho z usb.Díky za radu.

Windows7 nepozna EHCI (USB3) kontroller.
Bud to budes instalovat bez pouzitia akychkolvek USB veci (SATA mechanika a PS2 klavesnica apod), alebo budes muset pouzit USB2 PCI kartu.
Da sa aj pridat do instalacky EHCI ovladac pre tvoj controller ale je to trochu komplikovane a vyzaduje to experta a par hodin hladat po googli a sa s tym srat s roznymi toolmi spustanymi rucne z prikazoveho riadku s trilion parametrami.

... este dodam ze na ryzen integrovanu grafiku asi uz neni ovladac pre W7 a mozno microsoft este prida(l) aj dalsie problemy schvalne aby ludia na ryzen nemohli dat stare Win, zhlavy teraz neviem. Ale ovladace pre integ.grafiku pre W7 predpokladam neexistuju.

Nainstalovat asi pojdu (malo by to poznat uz EHCI), ale microsoft ti bude robit problemy na ryzene s Win starsim jak W10. Boli o tom spravy minuly rok neviem v jakom stadiu je ten "boj" MS proti svojim zakaznikom. https://www.extremetech.com/computing/248069-unofficial-patch-unblocks-windows-7-8-1-updates-kaby-lake-ryzen. Nechapem ze tu mrkvosoftovu firmu este neodsudili na pokutu 100miliard dolarov za take praktiky ale mne je to prd PC uz stejne zanikaju a dufam ze zanikne aj MS s nimi.