Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je nutná reinstalace windowsu při upgradu PC?

Dobrý den,

Řeším tu jeden zádrhel. Na poradně jsem pořádně na toto téma nenašel odpověď. Mám na cestě nové komponenty k PC. Koupil jsem si úplně jinou zákl. desku, jiný procesor, graf. kartu, paměti ram atd. Jediné původní zůstává HDD. Je možné komponenty vyměnit, zapnout na původním systému a poté restartovat nebo se mi ani nepodaří windows rozjet a bude mít z takové změny "šok"?

Děkuju za odpověď.

ono taky záleží, v jakém stavu ten systém je.
jestli do toho uživatel co druhý den instaluje nesmysly, nebo dokonce používá různé 'cleanery', pak nic jiného než nová čistá instalace nemá cenu.
(předpokládám, že svoje data máš všechna na oddílu d:, případně zazálohovaný profil uživatele, takže nehrozí žádná ztráta dat)

pokud by instalace byla dobrá, dá se kompatibilitě systému trochu pomoct:
sestavit nový hw, nabootovat acronis universal restorer, zkusit opravit detekovaný systém na disku.
po restartu by se to mělo rozběhnout bez černých obrazovek.