Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak docílit stejných rozměrů stránek kroniky při skenování ?

Dobrý den,

skenovala jsem kroniku na knižním skeneru do vícestránkového souboru. Problém je, že po naskenovaní má každá stránka různé rozměry. Prosím poraďte, jak a v čem mám skenovat, aby každá stránka kroniky měla stejné rozměry (např. 800x1400). Některé stránky bohužel oříznout nemohu, psaný text na nich sahá až k okraji stránky.

Děkuji za každou radu a informaci.

Jana

Zmena rozmeru knihy tak, aby byly stranky stejne, je z knihovnickeho i archivniho hlediska nesmyslna. Navic ani pro ctenare to nebude to idealni.

Tady neni zadne reseni krome orezu.

Proste nech holt nekde vetsi okraj, kdyz chces mit vsechny obrazky se stejnou velikosti sirky, a vysku neres vubec, jestli bude konecny format PDF, tak chces rolovat dolu a teda mit stejnou sirku. (Doufam, ze skenujes TIFF a az nasledne si s tim hrajes do koncoveho PDF.)