Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní PC sestava

Dobrý den,

potřeboval bych od Vás poradit ohledně mé nové herní pc sestavy, jestli je vše jak má být??

(aby to zdroj utáhl, zákl. deska obsahovala vše potřebné pro připojení např. SSD + HDD disků a dalšího, jestli nepřidat nějaký silnější (nebo ponechat feru 3) CPU chlazení - neplánuji taktovat, atd...)

Rád bych, aby to všechno fungovalo jak má.
Po vašem zkontrolování a následné dostupnosti (ať už třeba grafické karty, které jak poslední dobou koukám jsou všechny vyprodané) sestavu objednám na czc spolu s montáží.

Co budu dělat na pc? - určitě hrát hry (70%), internet, filmy/serialy, občasné využití programu na úpravu videí/fotek a v poslední řadě vést nějakou tu správu v officech.

Zde je můj seznam komponentů:
https://www.czc.cz/41l898kqtej259cc8rvai65iog/seznam

Budu moc za vaše rady co vyměnit/přidat/odebrat...určitě dám na názor odborníků. :D

Moc děkuji za odpověď a omlouvám se, že jsem se víc rozepsal.

Je to dobry.

Popreju v prvni rade hodne stesti s grafickou kartou. :-)

A pak uz jen poznamka, ze na 250GB SSD disk se moc her nevejde. Na to, ze 70% casu pises hry, tak tam jednoznacne chybi nejake 500GB, 1TB SSD na hry. Da se samozrejme casem dokoupit.

Dejme tomu, ze se rozhodnes vzit 500GB SSD toho typu, cos tam mel 250GB:

https://www.czc.cz/samsung-ssd-960-evo-m-2-500gb/202401/produkt

No a ted se podivej na 1TB dobre pouzitelne SSD pres SATA:

https://www.czc.cz/crucial-mx300-1tb/195962/produkt

Cena obou velmi podobna, ze.

Co z toho vyplyva:

SSD pres M.2 jsou skutecne rychlostne nejlepsi ale taky nejdrazsi. Na OS je tech 250GB ideal i do budoucna. Takze sice dava smysl do toho investovat, ale pokud mam nejake financni omezeni, tak na druhou stranu rozdil oproti levnejsimu SATA SSD je pomerne maly a i to je pouzitelne.

Na hry opravdu staci to SATA SSD, kdy oproti napadu je davat na HDD to bude uplne nekde jinde a ta cena neni jeste az tak drasticka.

Takze sice chapu smysl M.2 SSD na OS a potom prikupovat levnejsi SATA SSD na hry treba po tech 500GB, na desce byva 6 SATA konektoru, takze rezerva na pridavani je.

https://www.czc.cz/crucial-mx300-525gb/195960/produkt

Take samozrejme muzes pridavat po 1TB, jak mas odkaz vyse.

Ale ja treba to delam tak, ze M.2 ignoruju a pridavam jen SATA SSD na OS i hry. Porad si rychlostne hodne pomuzu oproti HDD a pritom to neni tolik drahe.

Rozhodnuti je na tobe.