Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač sa náhle sám vypne a následne zase zapne (reštartuje)

Dobrý den,

mám takýto problem mám zostavu: ASUS A88XM-PLUS, Athlon X4 860K 3,7GHz, MSI Radeon R7 260X, 8GB RAM. A problém je, že niečo robím na PC a zrazu sa sám náhle vypne počítač a o niekoľko sekúnd zase znovu zapne a všetko beží normálne až pokým sa zase sám nevypne. Pritom s PC není žiaden problém, funguje normálne ako má. Používam OS W10 Pro x64. V Event Vieweri to hlási: The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.. Pls pomžte mi, lebo mi to dost vadí a neviem si už sám pomôcť. Takto sa vždy vypne raz do dňa. A začalo to robiť náhle len pred cca 1 mesiacom, predtým to nerobilo vôbec...čudné...

Ta hláška jen říká, že byl počítač neočekávaně vypnut. Pokud se žádný jiný záznam s chybou v logu nevyskytuje, pravděpodobně půjde o HW závadu - v pořadí dle pravděpodonosti: zdroj (jaký vůbec máš?), RAM, HDD.
Zdroj - zkus vyměnit za jiný
RAM - otestuje programem MemTest86+ (stáhni ISO -> vypal na CD/nahrej na flash -> nabootuj -> nech projít více průchodů)
HDD - otestuj utilitou od výrobce (stejný postup jako u RAM)

prečo by som ho mal meniť, ked uplynulé 3 roky čo tento pc mám (aj s tým zdrojom pochopiteľne) sa mi takto nevypol ani raz. Takto vypínať sa začal asi týždeň pred vianocami. No a ked si dobre spomínam tak presne vtedy som dal robiť ten veľký update od Microsoftu - Fall Creators. Odvtedy sa furt vypína, takže problém môže byť aj v OS....asi.

A ešte ku tomu zdroju....doteraz som skúšal sám prísť čím to je...a samozrejme ako prvé ma napadol zdroj (kedže bol relatívne lacný), tak som ho (+ celý pc) skúsil zaťažiť v AIDA64. Nechal som to bežať 14 hodín (CPU 100%, GPU 100%, disk 100% a aj zdroj mal vtedy asi najvyšší výkon za posledné 3 roky a ustál to - pc sa nevypol a teploty boli normálne).

inač, samozrejme ten linux skúsim (ubuntu cez Oracle VM VirtualBox). No len ma tak napadlo trochu googliť. A našiel som toto video: https://www.youtube.com/watch?v=ty0xNcQ9zqs . Ci to pomôže tak to neviem, teoreticky by malo lebo presne takto (vytvoreným/prepísaním kľúčov cez registre) som aj úspešne zablokoval auto upadte-y, aj zmenil Windows 10 LockScreenTimeOut a obidva fungujú. A niekde, na nejakom fóre som čítal, že ten nový Fall Creators u niektorým užívateľov prepísal hodnoty registrov a mali tak problémy napr. z automatickým mazaním thumbnail cache a pod.