Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox využití RAM

Je to normální, když mi Firefox s několika otevřenými panely(do 10) zabírá přes 2 GB RAM? Jen při samotném spuštění bez otevření jakékoli stránky si vezme cca 200 MB. Z doplňků mám nainstalované jen Fireshot, gesta myši a Ghostery.
Zrovna teď jsem prohlížel nějaké nabídky na Sreality, z nichž jsem si jich nechal 8 otevřených v panelech a už na mě Windows 7 řve, že dochází paměť a ať zavřu nějaká okna.
Jasně, bylo tam dost obrázků a nějaké mapy, ale stejně mi přijde, že to není normální, aby pár panelů zaplnilo celou RAM(mám instalované 4GB na x86 windows, takže použitelných cca 3,5 GB). Firefox přitom běží v asi 5 procesech, z nichž některé zabírají skoro 1GB.
Čím může být RAM tolik obsazená, když 1 obrázek může mít max. 10MB a těch obrázků je u každé nabídky mezi 5-12?

velikost zabrané paměti podstatně zvětšuje množství skriptů, kterými jsou dnešní weby zajebané k nepoužitelnosti.
pomůže jak odstranění adware/spyware z pc, tak blokování reklam nebo rovnou celých reklamních webů.

Tak jsem provedl sken pomocí Malwarebytes s následujícím výsledkem:

Potenciálně nežádoucí modifikace PUM.Optional.DisableShowMyComputer
Potenciálně nežádoucí program PUP.Optional.DownloadAssistent

Po restartu mám k dispozici 2,4GB volné RAM. Zkusil jsem tedy znovu otevřít tytéž stránky a je to stejné. Zase nedostatek paměti. K blokování reklam používám Ghostery, s celkem přísným blokováním téměř všeho. Všiml jsem si ještě, že na dvou stránkách je k dispozici panoramatický pohled, který určitě zabere víc paměti. Ale vůbec jsem ho neotevíral.
Opravdu nevím, jaké další svinstvo se skrývá za viditelným obsahem stránek, nebo jestli má firefox v sobě zabudovaný nějaký nesmyslný systém na mnohonásobné ukládání obsahu do paměti. Už to, že momentálně mi běží v 7 procesech, mi přijde divné.

Do FF od Mozilla inštaluj doplnky :
uBlock Origin 1.14.22
a pre bezpečnosť:
Privacy Badger 2017

V prípade uBlock, po jeho záplatovaní, zaklikaj úplne všetky štvorčeky v ušku "Filtere tretích strán" a v ušku "Súkromie" zaklikni všetky štyri štvorčeky.

http://leteckaposta.cz/804090505

Alebo si vraz hotový skript storage.js pre uBlock do tejto zložky uBlock0@raymondhill.net, prepíš ním ten svoj:

Cesta pre Windows:
C:\Users\užívateľ\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\r2nlt5m4.default\browser-extension-data\uBlock0@raymondhill.net

Ghostery vyraz.

Na POPupy je vynikajúci AV; RougeKiller x64 bit. v portable verzii, je free.

Ešte OS prebehni Adwcleaner.exe prípadne Hitman_pro