Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 32/64 bit vs RAM

starsi ntb, je tam win 10 32 bit, $GB ram, teda vyuzitelna 3.3 GB cca. Preinstalovat win na 64 bit aby mohol vyuzit cele 4 GB ? Stoji za komplet zalohy, resp vykopirovat cely disk pre istotu niekam, nahodit 64 bit, instalacie, nastastie len office a nejake malickosti, kvoli 700 MB ? Bude viditelny rozdiel pri praci - menej swap na disk? viem ze 4 GB niesu nic moc, ale vias tam nedam.

Muze to fungovat a take nemusi, nikdo vyjma vlastnika stejneho notebooku, ktery tam ty Win10 64bit ma, ti to nerekne. A ocekavej, ze 9 let starych notasu uz moc neni, takze sance, ze tu najdes odpoved vidim jako minimalni.

Vyzkousej to sam a pak sem napis, jak to dopadlo, treba to jednou este nekomu pomuze. :-)

Takze situacia sa ma tak, ze sa nic robit asi nebude, nakolko nieje mozny upgrade win7 32 bit na win 10 64 bit. Prechod je mozny, ale len cistou instalaciou. Myslel som to tak, kedze mam k dispozicii aj kopiu disku pred prechodom na win 10, ze nahodim stary win7 32 bit a spravim upgrade na win10 64 bit. To bohuzial nejde, ide len na "rovnake bity".

Preinstalovat win na 64 bit aby mohol vyuzit cele 4 GB ?

ten rozdíl nepoznáš.
i když ti možná vypíšou že využívají celé 4gb ram, samotné 64bit windows i aplikace zabírají více ram a proto si vůbec nepomůžeš.

No veľa si nepomôžeš. Máš 32-bit, 4GB RAM, systém si nutne zoberie svoj podiel - budeš mať využiteľnú 3,3GB. Nahodíš 64-bit, systém si opäť zoberie svoj podiel a využiteľná bude opäť 3,3GB a možno i o niečo menej. A prídeš z dážďa pod odkvap....
Keby si mal 4+GB (teda 80,12,16GB RAM) vtedy to by sa už oplatilo, ale pri 4GB sa to neoplatí.