Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s externím HDD

Dobrý den,
prosím Vás, dnes mi kamarád donesl externí HDD. Ráno na něj kopíroval nějaké věci a prý se mu to seklo, tak v průběhu kopírování ho vytáhl z usb. Od té doby se načte, v tomto počítači jde vidět, ale píše to že je složka prázdná což není, nejde zformátovat, zkontrolovat a když jsem stáhl nějaké programy na obnovu dat tak mi to napsalo že nelze najít. Nevíte, prosím Vás, co s tím?

Správa disků ho objeví, dokonce píše stav v pořádku (primární oddíl), ale i tam když dám zformátovat tak to dopadne stejně, zkusil sem dát i odstranit svazek a napsalo mi to že nenalezen. Zrovna teď jsem to zkusil znovu a ve správci disků s ním ani nehnu, nejde na nic kliknout. Zkusil jsem ho zformátovat a teď to píše disk je chráněn proti zápisu.

Kazdy disk ide vybrat. Mal by tam byt toshiba disk. Podla velkosti krabicky sa da poznat ci je tam skrimpleny disk s integrovanym usb alebo klasicky disk so sata a prevodnikom na usb - v tomto pripade je tato verbatim krabicka dlha 119mm, pricom 2,5" disk ma dlzku 100mm z toho sa da usudzovat ze je tam klasicky disk + usb prevodnik.