Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dostupnost 1080Ti

Dobrý den,

v pondělí objednávám novou sestavu ale nikde neni dostupná 1080Ti, jak je to možné? Že by kryptoměny? Myslíte, že se situace do budoucna zlepší? Prozatím pojedu na GTX970 ale vzhledem ke 4K monitoru a k tomu uzpůsobené sestavě je to dočasné řešení. Děkuji za veškeré informace.

Jasně, přesně takhle jsem to četl i v jednom článku v IT zprávách.. dohledávám, že ceny šplhají ke 30 tisícům. V tom případě bych se chtěl zeptat, jestli je velký rozdíl v tom mít v níže uvedené sestavě pro 4K na řekněme 40 FPS, právě nějakou s 1080 Ti nebo nižší řady 1080, 1070 Ti, 1070 apod. Děkuji.

Intel core i7-8700K + NZXT Kraken X62
MSI Z370 Gaming PRO Carbon
G-Skill 16Gb DDR4 3200Mhz
Seagate Barracuda 2Tb
Samsung SSD 960 EVO 250Gb
Corsair RM750X

Jasně, díky za info, napsal jsem všem předním e-shopům tak uvidím co se vyklube.. Alza mi odpověděla (mimochodem v neděli 3:34 ráno), že dostupnost je momentálně neznámá pro všechny karty s čipem 1080 Ti, ale že kontaktují dodavatele a následně mi dají info co bude. Snad se nebudou ceny těch grafik předhánět s cenou nejdražšího iPhonu X..

Jo já koukal před Vánoci každý den na ty tísícosmdesátky ale bohužel, peníze mám až teď. Jen pro info, Alza mi odpověděla dalším mailem, že ani samotný výrobce (MSI) není schopen určit datum dodání, ale mají již s alzou sjednanou objednávku velkého množství karet, výroba nestíhá. Odhaduji to tak na únor-březen.

Nejen kryptomeny, proste obecne vysoka poptavka a zaroven nedostatecna vyroba grafickych cipu a pameti. A tech, kteri grafiky poptavaji a nejsou uspokojeni, neni zrovna malo, takze pokud nejake do CR prijdou, budou zcela jiste rychle rozprodany a da se predpokladat, ze se na vsechny nedostane. Tudiz situace se pocitej jen tak nezmeni, osobne verim, ze minimalne do brezna je to bez sance.