Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepomohla čistá instalace, pomalý ntb

Ahoj!

Já už si nevím rady s notebookem, který po zakoupení fungoval skvěle. Rychle, žádný zasekávání, vše bylo plynulé. Jedná se o Asus X555LB-DM592T a na to běžné surfování, zahrání nenáročných her super. Přišel s již nainstalovaným systémem, ovladači.
Problémem je, že přišla velká aktualizace Windows 10 a upgrade se nezdařil a proto jsem neviděl v čisté instalaci problém, když jsem měl ovladače na druhém oddílu. Čistá instalace fungovala chvilku skvěle, jenže pak docházelo k rapidnímu snížení výkonu. A už ani nepomohla další čistá instalace. To zhoršení výkonu je znatelné už při bootování, přitom nic v biosu/uefi jsem neměnil. Notebook je stále v záruce.
Vrchol bylo, když jsem chtěl notebook vrátit do továrního nastavení přes recovery oddíl. Divil jsem se, že klávesová zkratka F9 pro Asus nefunguje. Zašel jsem do správce disků a zjistil jsem, že tam žádný recovery oddíl není. Pro jistotu jsem stáhl Asus Recovery, který mi potvrdil, že se žádný skrytý oddíl se obnovením na disku nenachází.
Čím to může být to snížení výkonu a že nepomůže ani čistá instalace?

nejlepší je dát to někomu, kdo dokáže vyjmenovat ovladače a chápe logiku pořadí jejich instalace.
taky je nutné mrchosoftu zakázat jejich aktualizaci ovladačů.
a nečekat od takového krámu jakékoliv herní zázraky, to je spíš pro 2d grafiku.