Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítačové komponenty - kontrola nové sestavy

zdravím, chtěl bych se zeptat. jestli tato pc sestava je v pořádku. Popřípadě jestli byste něco obměnily, aby se konečná cena vešla do 33 000kč.
grafická karta - MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6G, 6GB GDDR5 GTX 1060 GAMING 6G
microsoft 10
počítačová skříň - Fractal Design Define R5 Blackout Edition, černá, okno
procesor - Intel Core i5-8600K
zdroj - Seasonic S12II-520 520W
hard disk - Seagate BarraCuda - 2TB
základní deska - MSI Z370-A PRO - Intel Z370
Ram paměť - Kingston HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 1866 CL9

Děkuji za odpověď.
Změna předmětu, původně: počítačové komponenty (Prasak)

za mňa OK až na to že ramky sú potrebné DDR4 (takto to nebude fungovať) a inak procák no budete taktovať? ak áno tak by bylo vhodné pridať chladič napr. SilentiumPC Fera 3 HE1224... na BOXu taktovať fakt bude mazec...

Zdravím, děkuji za odpověď. Co se týče těch ram, tak ty teda přehodím asi za Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 2400 nebo Kingston HyperX Predator 16GB DDR4 2400 (co je podle vás lepší 1x 16gb nebo 2x 8gb , popř. výhody a mínusy u obou) a u toho taktování, no do toho se mi moc nechce jelikož nejsem tak zběhlý a hlavně by si tím zrušila záruka jestli se nemýlím. Takže pokud bych se do toho nepustil chlazení navíc nebude potřeba, že ne?

V prípade RAM:

Ideálenjšie je mať 2x8 GB RAM, dôvody:
"kvázi" 2x viac rýchlosti (reálne tomu tak nie je)
Dual-channel
Ak jeden modul "chcípne" tak na druhom ešte počítač i když s polovičnou kapacitou ram "žije".

1 modul je vhodné kúpiť len v prípade ak viete že "pozdejšie" (resp. onedlho tak do roka dvoch) budete dokupovať ďalší modul RAM.

Čo sa týka CPU (processora), tak taktovaním sa nestráca záruka, na to je taky "K" verze stavaná. Ak nebudete taktovať je možno vhodné kúpiť ne "K" verzi, pri troche ušetrenie € by vyšla možno I7 (alebo ísť do AMD).
Bez chladiča (teda vlastne na BOXu), bude Váš počítač hlučný, ale v prípade ne "K" verze stačí uhladiť, i když v tej cenne je rozhodne lepšie kúpiť chladič aspoň HE1012, a hlavne u Inteláckych "BOXoch" je zapojenie dosti "nechutné", verte že neprofesionálny stavitel PC by bol schopný dolámať "nožičky" asi tak u polovici BOXov.

Okrem toho pozerám že tá I5 neobsahuje ani BOX, takže kúpa chladiča je nutná v prípade tej i5-8600K.

Dobrá tedy děkuji všem za vaši pomoc. Nakonec jsem teda dospěl (s vaší pomocí) k sestavě:
grafická karta - MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6G, 6GB GDDR5 GTX 1060 GAMING 6G
microsoft 10
počítačová skříň - Fractal Design Define R5 Blackout Edition, černá, okno
procesor - Intel Core i7-8700
zdroj - Seasonic S12II-520 520W
hard disk - Seagate BarraCuda - 2TB
základní deska - MSI Z370-A PRO - Intel Z370
Ram paměť - Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 2400
chladič - SilentiumPC Fera 3 HE1224

Je to teď ok a nebo byste k tomu ještě něco dodali?

to jo, ale zas to by už bylo príliš veľa penazí na tazatele, oproti pôvodnému návrhu mu cena už pekne vzrástla,... SSD by bylo ďalších 100€, i když by zas mohol ušetriť tým že by zatiaľ kúpil iba jeden modul RAM 8GB, a nekde ešte ušetril. Problém je že ten cenový limit je taký že je vysoký na počítač ktorý by mal "stredný výkon" ale zas nedostatočný na "počítač s vysovým výkonom", ja viem že pojem stredný a vysoký výkon je relatívny, ale proste je na takom "propasti" v cene kde za trocha príplatku je prudký nárast výkonu.

Ako áno istým spôsobom len okrem toho platí aj za taktovanie ktoré nepoužije. Škoda že Intel nevidal ne "K" verzi, nechápu proč, tá by bola pre tazatela ideálna.

To už by si tazatel ale pak mal fakt pretaktovať, nech neplatí ešte navyše aj za nič, taktovanie mu tiež zvýši výkon ktorý je asi "účtovaný" v tej cene.

Neviem či na czc.cz je možnosť si nechať za rozumný príplatok pretaktovať CPU.

No to taky, ale zas ani tam moc nejde, problém je že lacnejšia case zvyčajne = horší airflow = viac tepla = podtaktovanie komponentov = zníženie výkonu, a pak sme tam kde sme boli, aneb môžme rovno kúpiť "menej výkonný" komponent.