Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Radeon X1950 PRO 256MB vs. stará deska LENOVO

Zdravím,

zajímalo by mě, jestli bude fungovat grafika:
https://www.czc.cz/sapphire-atlantis-ati-radeon-x1950-pro-256mb-pci-e_2/41024/produkt
v desce:
https://www.cnet.com/products/intel-desktop-board-d946gzis-motherboard-micro-atx-lga775-socket-i946gz-series/specs/

Zkoušel jsem dnes kartu do desky a po startu se ozývá jen klasické pípání ze speakeru.
Nutno také dodat, že v PC je aktuálně 300W zdroj.

Díky za každou odpověď

Fungovat by měla,je to pci-e.Přídavné napájení máš zapojené?Ten 300w zdroj je co za značku a kolik ampérů má na větvi +12V?

klasické pípání ze speakeru

-to je kolikrát?Podívej se do manuálu k desce,co to pípání znamená.

19A je málo,1950PRO /a jej silnejší súrodenec 1950XTX/ bolo to najžravejšie po 2900-kách,čo ATi do pci express vyrobila,tam by bol vhodný zdroj,čo má nad 24A na 12V vetvách,so stávajúcim zdrojom to bude problém rozbehnúť,s doskou ako takou problém nebude,tá je výrazne mladšia ako grafická karta.....dotyčný zdroj utiahne tak maximálne radeon 1300pro alebo radeon 1650 alias preznačený 1300XTX,tie by vliezli do tých 19A na 12V vetvách....

Takže zásadní problém bude ve zdroji?
Silnější zdroj(400W,500W) by měl stačit?
Koukám tady na jeden zdroj 400W a na etiketě vzadu jsou údaje:

12V1 10A a 12V2 13A. To jsou údaje pro každou větev zvlášť? Čili to je taktéž málo?

Vždyť ta karta má TDP 66W. Ale jiný zdroj bych zkusil, to souhlasím.
Včera jsem opravoval zdroj a měnil kondíky a když jsem byl v tom, tak jsem mrkul na další dva (funkční zdroje), které mám doma a už jsem je měnil taky :-)