Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi - problémy s připojováním

Dobrý den,
Opět přicházím s prosbou o pomoc. Mám doma dlouhodobě problém s wifi připojením. Ten tkví v tom, že například na počítači a jednom telefonu běží internet perfektně, ale na jiném telefonu internet téměř neběží - pro plynulý běh musím zadat obnovení nastavení sítí a k síti se znovu připojit. A například na tabletu musím pokaždé, když se chci k internetu připojit, síť vymazat a znovu připojit, protože jinak se internet nerozběhne. Wifi jsem již vyměnil za novou, ale problém je stále stejný. Nevíte, v čem by mohl být "zakopaný pes"?
Díky moc za případné rady či připomínky,
H.

Změna předmětu, původně: Wifi (host)

Dobrý den,
omlouvám se, že odepisuji až nyní. Tak popořadě:
1.) Router je TP link model TL-WR841N, 300Mbps wireless N Router a je umístěný ve středu rodinného domu.
2.) O nastavení sítě bohužel nic nevím. Jsem opravdu laik
3.) Připojená zařízení:
- mobilní telefon Huawei (na něm připojení zlobí)
- mobilní telefon Iphone (běží v pořádku)
- televize LG (běží v pořádku)
- notebook (funkčnost nedokážu posoudit, momentálně je v opravě, dříve podle mě běžel v pořádku)
- tablet Lenovo (běží pouze pokud se před spuštěním internetu obnoví nastavení wifi).
Děkuji,
H.