Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prohnuté monitory - zkušenosti

Ahoj,

uvažuji nad prolnutým monitorem. Množí se ale zkušenosti, že Excelové tabulky nebo CAD kreslení není
na těchto monitorech vhodné. Když se mrkneme, třeba sem, vypadá to fakt divně.

Sám pracuji hlavně s internetem a ve vývojových prostředích.
Sem tam nějaká hra. Proto uvažuji jen nad rozlišením FullHD (1980x1080) a vyšší ne.

Jaké máte zkušenosti s prolnutým monitorem?
Doporučili byste ho nebo raději klasiku rovný?
Změna předmětu, původně: Prolnuté monitory - zkušenosti (Prasak)

Myslíš prohnutý monitor? Prolnutý je asi něco jinýho.
IMHO je prohnutý monitor jen marketing, něco jako 3D na televizích. Prostě něčím výrobci musí zaujmout, aby prodávali, protože už toho moc vymyslet nejde. Rozlišení, rozměry, ostrost, barvy, spotřeba, tam už toho moc lepšího vymyslet nejde. Tak udělali prohnutej.

to nevyzerá len divne,reálne to vyzerá priam debilne,na čo je to nejako dobré sú snád len nejaké panoramatické zábery,inak je to skôr marketingový ťah,ako ťahať z ludí peniaze...ak si dobre všimneš,nejaké prehnuté zobrazovacie zariadenia nijako nepribúdajú medzi novinkami,skôr naopak,po určitom krátkodobom boome sú už v obchodoch skôr raritou,prevládajú rôzne obmeny OLED ultraHD tenučkých rovných obrazoviek....