Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekani her

Dobry den mam mensi problem s hrama napr GTA:SA, WoW,CoD2, a vubec asi vsechny hry mi jedou pul hodiny cca normalne ale pak kazdou druhou minutu se mi zacne upe brutalne sekat kazdy hra asi po dobu 30 sec a pak zas normal a tak porad dookola, uz sem zkousel asi vsechno, dival sem se na vytizeni zrovna kdyz to sekalo a nbylo v pohode, zkousel sem PC projet antivirakama nic se neobevilo, tak uz fakt nvm pls poradte neco krom reinstallu Win

Toto vyzera na prehrievanie CPU (alebo niecoho ineho v PC napr. grafickej karty). Skus stiahnut speedfan a daj si na zalozke graf monitorovat vsetky teploty a ked sa to zacne sekat skonci hru a pozri graf.

P.S. skus aj superantispyware a prescanovat cely PC (Win nabootovat v nudzovom rezime - F8 pri starte).

P.S.2. obe programy o ktorych som pisal najdes pomocou www.google.com Zacni tym speedfan-om

grafika vydrzi zvycajne dost vela °C, sleduj speedfanom teplotu CPU. Skus otvoreny kejs to moze pomoct aby sa CPU nezahrievalo od grafiky, mozno by pomohlo len lepsie chladenie kejsu (vyfukovaci vetrak vzdadu na kejse apod.)

P.S. ak mas desktopovy intel CPU tak tie sa zvycajne silne podtaktuju pri 85°C takze ak sa "CPU core temperature" v speedfane blizi 85°C a mas intel desktop CPU tak sa ti prehrieva aj CPU. U AMD je 85° tiez vela.

Po polhodinovom hrani urcite nemas u CPU 35stupnov celzia, hlavne ak HDD ma 47 a doska 53 (to je podla mna jasne prehriaty kejs, HDD u vetraneho kejsu nezvykne mat nad 40), CPU bude mat podla mna u teba pri hrani aspon 80. Ak mas 35 tak to blbo pozeras (pozeraj core temperature v speedfane alebo v core temp) alebo byvas v mraznicke kde je teplota vzduchu -20stupnov :-)

K tomu ma napadol ze som nedavno videl vtip:
Američan a Rus si telefonujú:
"Ivan, v televízii hovorili, že tam u vás sú hrozné mrazy, cez -60 stupňov."
"To je hlúposť, najviac tak -20."
"No nie, teraz to hovorili na CNN, vraj cez -60."
"Ale no tak, možno niekde majú -25, ale to skôr výnimočne."
"No ale tie zábery boli hrozné, tie omrznuté stromy, baráky ..."
"Jáj, ty myslíš vonku ?! No tak to áno."
:-D
Tak u toho Ivana moze mat CPU po polhodine hrania 35stupnov :))

:-D Hezky forek.

2tazatel: CPU bych az tak nepodezrival. Aplikoval bych pazourovy test na north bridge a pameti. Zvlastni pozornost bych venoval GPU (ale nesahat - spalis se!!!) - tipuju to na nej. Taky bych zkusil grafarnu prichladit (ofukovat shora vetrackem) - tim se to zjisti nejrychleji.