Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Budou se navzajem zpomalovat RAMky?

Dobry den, chci se zeptat. Mam ted v Pc 4GB DDR3 800MHz RAM. Budu dnes kupovat 2x4GB DDR3 2400MHz. A otazka zni, jestli muzu mit vsechny 3 RAMky, abych mel 12GB nebo se budou brzdit, kdyz je kazda jinak rychla? Diky.

Záleží na tom, jak si s tím poradí čipset desky. Nejhorší varianta je, že se rychlost přizpůsobí té nejpomalejší. U desek s DDR3 ještě nebylo ani úplně běžné, aby podporovala tolik paměti (starší desky počítaly s maximálně 8GB).

Nejlepší varianta by byla, kdyby deska pracovala s těma pamětma nezávisle. Ty nové by používala systémem dualchanel (tedy na střídačku s prokládaným adresováním) a tu starou nezávisle na nich.

Osobně bych doporučil použít starou paměť k upgradu nějakého ještě staršího počítače a koupit si ty sady dvě a osadit 16GB (nedoporučuje se příliš osazovat liché počty paměťových modulů, nejlépe je použít mocniny dvou tj. 1, 2, 4, 8, 16..., nevím nakolik toto platí u moderních desek).