Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows bez koupe ?

Dobrý den,
je to asi 4 dny kdy jsem zde na poradně požádal o sestavení pc do max 15tis kč. Nakonec pc stojí 15.5k chtěl jsem i s OS . Bylo mi řečeno, že windows nepotřebuji kupovat a stáhnu ho z webu microsoftu.
Dále když jsem pana poprosil o vysvětlení, že stím zkušenosti nemám. Tak mi dodnes neodpověděl a to se každý den do toho topicku připomínám ( po dobu 3 dní / 1x denně )
Omlouvám se tedy za založení nového topicku.

Dekuji za normální odpovědi .

Bylo mi řečeno, že windows nepotřebuji kupovat a stáhnu ho z webu microsoftu.. Dále když jsem pana poprosil o vysvětlení, tak mi dodnes neodpověděl

Pan asi myslel nelegalnu kopiu Windows. Treba rozmyslat.

Nějak vas obzvlášť zaujala " normální odpověď " :D
Šlo mi jen o to , když tomu nerozumím tak se vyhnout posměchu.

Každopádně děkuji za odpoved. Zítra mi tedy přijde pc bez OS. A já budu muset jít tedy kupovat windows .... tomu jsem se chtěl vyhnout a chtěl jsem pc pořídit včetně OS za cenu tedy do těch 15 +-.

Máš pět možnosti:
a) koupíš si normální licenci v normálním obchodě
b) koupíš si normální licenci od někoho, kdo prodává jednu normální licenci
c) koupíš si nenormální licenci od prodejců, kteří hromadně prodávají nenormální licence (všechny weby s druhotnými licencemi, prodejci na aukru apod.) a budeš podporovat podvodníky a překupníky
d) legálně získáš win 10 ProWorkstation díky insideru (pravděpodobně 2 měsíce ještě nebudou funkční online aktualizace)
e) získáš win 10 na základě upgrade z win 7 bez licence win 7
Rozhodně nedoporučuju bod c), takže nedoporučuju doporučení od Kecal.
Jaký zvolíš bod je jen na tobě podle toho, co preferuješ.

Já ti ale neoponuju v tom, že bys s tím nemohl mít kladnou zkušenost (například že by to nešlo po zakoupení aktivovat). Mně se na tom řešení nelíbí prostě tyto věci, v podobných případech se podle mě s největší pravděpodobností:
1) jedná o nelegální licence
2) platíš za nelegální licenci
3) podporuješ podvodníky a překupníky

Někde (možná na původním fóru aukra, možná jinde už nevím) byly i příběhy jak si někdo toto koupil a do týdne měl doma bengoše (roz. policii). Těch příběhů bylo vícero s různými konci, upozorňuju na to spíš proto že je potřeba počítat i s tímto (nakupovat takto veřejně plagiáty není moc rozumné).

To bylo na pana nad vámi , ale když už jste se ozval vy. Přijde vám normální někoho takhle nazývat ? S několika postiženými lidmi jsem dříve chvilku pracoval jako dobrovolník. A zrovna za poruchu , kterou jste mi diagnostikoval nemohou jedinci sami , ale je už vrozená. Pravděpodobně nebude něco v pořádku š vámi .
Dekuji

Myslím si , že takto navazovat se opravdu nehodí. Asi na to prohlížím jinak a možná budete jednou taky . Určitě í kdybych touto vadou trpěl není vhodné na to upozornovat to dělají jen hlupáci .
Doufám , že to chápete. Nechci se o tom už dal bavit, pokud to máte zapotřebí poukazujte na vrozené vady někde jinde .

Ano, pohlížíš na to jinak. Nikdy se na to jinak dívat nebudu. Trpím poruchou osobnosti (lidově jsem tedy psychopat). Vím co je to porucha osobnosti. Když mi někdo napíše/řekne že jsem psychopat, neberu to jako urážku, neberu to jako něco urážlivého, neberu to jako něco, na co by se nemělo "upozorňovat", když je to vrámci nějakého normálního jednání, například ve smyslu jak jsem já uvedl oligofrenii jako důvod proč jsi nejspíš psal ty co jsi psal nebo když ti já teď vysvětluju, že mi nepřijde nevhodné, když prostě nemám problém, když někdo napíše něco, co je fakt a to i přesto, že nějakou tou "vadou" jsem postiženej taky :-)

nebyla by to prvni objednávka kterou bych stornoval

Tak to budou mít na pobočce CZC radost.Nejsem si ale jistý,zda lze vrátit nebo stornovat sestavu složenou na objednávku.A i když to odmítneš přijmout,tak to jako zítra zrušíš a hned si u nich objednáš skoro to samé znova?
Když už chceš ušetřit,drž se rad od kacikac-sehnat někde za pár stovek W7 a upgradovat na W10.

Od Růžovky fakt ne, nešlo aktivovat ani přes telefon u výrobce a na dotaz proč, mi bylo sděleno, že licence běží na jiném pc, tak jsem kontaktoval prodejce a přišla mi jen arogantní odpověď, že jsem něco udělal špatně a že nám znovu provést aktivaci přes telefon, takže jsem se dostal jen do začarovaného kruhu.