Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako dostat WIFI na poschodie

Zdravim tu vsetkych,

potreboval by som doma dostat Wifi signal na horne poschodie. Na prizemi, kde mam Wifi router, je signal uplne v poriadku, na poschodi ale sotva jedna "palicka". Je to zrejme tym, ze strop je zo zelezobetonu. Ako by sa to dalo sprevadzkovat?

Predpokladam, ze niesom prvy, kto to potrebuje, len som nenasiel konkretne otazky tuto na poradni. Dakujem.

Zdravim, takze zatial to vyzera na riesenie cez powerline a novy AP na horne poschodie. Viete niekto doporucit nejaky spolahlivy access point? Alebo je to viacmenej jedno? Pripadne ako prebieha nasledna konfiguracia? Staci len zapojit cez kabel do powerline adapteru a elektriny? Alebo treba aj an AP dodatocne nastavovat napr dalsie heslo atd?

Dakujem

Pretoze RB na rozdiel od inych znaciek (TP-Link, Tenda, Asus....atd) ti bude fungovat bez zamrzania a nezosype sa ani, ked ho zatazis realnym trafficom.
Btw pred nedavnom som spravil u zakaznika zazrak jeden. 2 poschodovy rodinny dom, hore adsl router, dole chceli signal, kable tahat nechceli. Zo zartu som vyskusal dole RB941 ako klienta a cuduj sa svete odrazy boli take velke, ze som dostal stabilny signal a prenosovu kapacitu, takze som vo finale upustil aj od powerlinov a dodal tam dalsi RB941, ktory som nastavil do modu AP a prepojil s klientom kratkym patch kablom.
Za 40 eur som spravil rozvod, ktory sa zdal zo zaciatku nemozny.
POnaucenie...napriek mnohorocnym skusenostiam treba vzdy skusat aj tie nepravdepodobne riesenia.

Predpokladam, ze niesom prvy

A ani posledny. Najlepsie riesenie bude umiestnit na poschodi dalsi WiFi router a prepojit ich. Ak mas doma powerline adaptery dali by sa mozno pouzit, ale ja by som to prepojil rovno kablom.

Kabel velmi neprichadza do uvahy, cez podlahu vrtat nechcem kvoli podlahovemu kureniu

Skoda ze v podlahe nie je nachystana nejaka volna trubka pre vedenie kabelaze. Dalo by sa ale napriklad prevrtat von, po omietke sa dostat na ine poschodie a potom sa zas prevrtat dnu - takto sa metalicke siete vedu uplne bezne.