Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nacpat 2500 řádků do databáze bez ručního přepisování?

Ahoj, chtěl bych rozjet český server strategické hry DEVANA(devana.eu, podobné travianu, divokým kmenům atd.). Potřebuji naplnit databázi 2500 položkami o informacích o mapě. Dostalo se mi to v tomto tvaru:

V DB jsou 4 sloupce, x, y, type, subtype a tyto 4 sloupce jsou vyjádřeny oddělením čísel mezerami
Vezměme si třeba řádek
42 značí sloupec x, 24 y, 8 type, 12 subtype

Jenže mlátit to tam ručně nechci nebo si na tom udřu ruku a oči mám jenom jedny, existuje nějaký jiný způsob, jak to tam narvat? Úpravy souboru bych dělat nechtěl. DÍKY ZA ODPOVĚDI!
Jo používám PHPMyAdmin 2.8.1

mimo mísu: neumím odpovědět na otázku, ale zajímá mě proč devana- zrovna nedávno jsem ji taky našel na sourceforge, taky jsem hledal nějakou hru na způsob travianu, ale devanu jsem vyloučil pro mizernou hratelnost- tak mě překvapuje že se s tím chce někdo dělat ;-)