Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevyziadane odosielanie mejlov

Dnes mi jedna znama popisala zaujimavy pripad. Prihlasila sa v praci na svoj ucet na hotmail.com (cez firefox, na PC je Win Vista, pravidelne zaplatovana, NOD32, firewall z Visty). Vsetko vyzeralo OK, nejake mejly ktore jej prisly si precitala, ine zas poslala. Nic podozrive sa nestalo. O niekolko hodin sa jej ale ozvalo niekolko znamych ktorych mala v address booku, ze od nej dostali jeden a ten isty mejl (nevyziadany) a to zhruba v case, ked bola v praci na hotmaili prihlasena. Doma sa opat pozrela do svojej schranky a naozaj, v SENT priecinku mala odoslany mejl na (pravdepodobne) vsetky adresy v address booku, ktory (aspon to tak tvrdi) ona neposlala. Jej pocitac v praci som prebehol antivirom, SpyBootom, Ad-Aware a nic podozrive som nenasiel. Vie mi niekto povedat ci je to (vobec) mozne (odoslat nevyziadane emaily ked je clovek prihlaseny do schranky cez web browser) a tiez ako to hotmail dokaze? Pripadne je dany pocitac ktory ma v praci niecim napadnuty? Pripadne ak ano cim...?

Dakujem za vsetky odpovede, s niecim podobnym som sa este nestretol...

V pripade potreby viem tu hodit aj text emailu ktory bol z jej schranky odoslany.

Tak otazne je ci ten text pisala ona alebo nie.
Ak to pisala ona a chcela to poslat len jednemu (a poslalo sa to vsetkym) tak je mozne ze
a) nejako zblbol engine hotmailu, moze sa stat
alebo
b) nieco tam blbo naklikala

Ak ten text emailu nepisala ona, tak
a) niekto odchytil jej heslo
alebo
b) ma na kompe nejake divne svinstvo ktore sa nejak dostalo na ten server napr. cez IMAP protokol, povazujem to ale za dost nepravdepodobne ak to hotmail konkto nema nastavene v nejakom outlooku apod.

Je to forward emailu ktory uz par dni predtym dostala...
Nechcela ho forwardovat nikomu, ten mejl poklada za spamovy, kedze jej dosiel od odosielatela ktoreho nepozna a ani si ho nevyziadala.

Mne ked som si ten mejl forwardol tak antispam ho hodil tiez medzi spamove emaily a vikrikuje toto:

pts rule name description
---- ---------------------- --------------------------------------------------
2.1 FORGED_HOTMAIL_RCVD Forged hotmail.com 'Received:' header found
1.8 DOMAIN_4U2 BODY: Domain name containing a "4u" variant
0.1 HTML_30_40 BODY: Message is 30% to 40% HTML
0.0 HTML_MESSAGE BODY: HTML included in message
0.4 DNS_FROM_RFC_ABUSE RBL: Envelope sender in abuse.rfc-ignorant.org
1.4 DNS_FROM_RFC_POST RBL: Envelope sender in postmaster.rfc-ignorant.org

Tu je text:

hi
We are an electronic products wholesale .Our products are of gh quality and low price. If you want to do business , we can offer you the most reasonable discount to make you get more profits. We are expecting for your business.
Please visit our website: www.welem
MSN : welecp48@hotmail.com
E-mail : welecp48@yahoo.cn
Looking forward to your contact and long cooperation with us!
Our mainly products such the phones, PSP, display TV, notebook, video, computers, Mp4, GPS, xbox 360, digital cameras and so on.
Welcome to visit our website!