Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC na renderování

Zdravím.
Pár dní zpátky jsem tady poptával sestavu na renderování, ale nikdo mi bohužel nepomohl.
Vrhnul jsem se na to tedy sám a chtěl bych poradit pár věcí ohledně hardware.
Grafickou kartu budu volit mezi 1070 a 1070ti. Záleží na dostupnosti a konečné ceně, vzhledem k manévrům.
První otázku bych měl k CPU. (Řídím se dle skóre v PassMark benchmarku)
Je podle vás na renderování lepší Ryzen 1600 (12324 bodů) nebo je lepší i5 8400 (11714 bodů) či taktovací i5 8600k (12876 bodů) ?
Jde mi hlavně o renderování vizualizací staveb a interiéru.
SSD zvažuji 250 nebo 500gb, na renerování to dle zkoumání moc vliv nemá.
Jde mi hlavně o ten procesor + případně jakou MB k němu.
Děkuji

• V jistych pripadech zrejme Ryzen@1600 diky poctu modulu, THreads, ale celkove bych se priklonil k i5@8600k kvuli optimizaci, kde nektery SW zkratka radeji INTEL.
* Kde kuprikladu v Adobe Premiere PRO, HandBreake, "POV-Ray" ma i5@8600k skoro az vykonu jaky poda Ryzen@1700 a to i treba ve WINRAR, v LAME na Single-Core je skoro az 2X rychlejsi, kde muzeme videt vyborny vykon CL v aplikacich vypoctnu na SCore.

[TiP] : Rad bych te pozval navstivit tento "Benchmark", porovnani vykonu : https://www.hardocp.com/article/2017/10/05/intel_coffee_lake_core_i58600k_vs_7600k_at_5ghz_review/3
* Kdyby jsi pracoval exklusivne treba v BLENDER, tak se drzi AMD Ryzen paradne a jde videt importance poctu threads/cores na vykon.

• Docela slusny, ale na PC urcené predevsim "rendovani" bych osadil rychlejsi uloziste, bud RAID 0/striping nebo SSD|M.2 (PCI), tva zakladni deska ho podporuje. (SSD také pro OS)
* Zdroj staci s rezervou 500-550W +80 Gold, kde celé tvé PC nebude mit veti zatez jak +- 370/400W.

[TiP] ~ Minimum pro OS, bych ti doporucil : Intel SSD 600p, M.2 - 512GB
* Jako minimum muzes zakoupit 256Gb, jko treba Kingston KC1000 NVMe PCIe SSD M.2, volba je natobe, jako volba pomalejsiho ale levnejsiho Crucial MX300, M.2 - 275GB .

No já mám výhrady k tý case nejsou chlazený vůbec HDD což beru jako velký mínus,dneska jsem to už psal že výrobci na to kašlou a to většina hlavně že jsou vepředu dva točáky k hov....:-)

Ono to platí i o tý NZXT H440 co si psal že jste testovali,jenže tam je možnost alspoň dát šuplíky hore,ale stejně logika jak prase když jsou i dole jenže bez točáku.