Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OpenVPN client se nepřipojí - VERIFY ERROR

Mám na Linuxu nainstalovaného OpenVPN klienta, kterého jsem několik let nepoužíval.
Teď jsem ho chtěl vyzkoušet, jestli se připojí k OpenVPN serveru, ale bohužel nefunguje, v logu je:
VERIFY ERROR: depth=2, error=certificate signature failure

Pokud použiji OpenVPN klienta pod Windows, tak ten se připojí. Myslím, že to bude nějaká blbost, ale nic mě
nenapadá. IP adresu v log souborech jsem smazal a uvedl jako 219.XXX.XX.XXX
Zde logy a konfigurační soubor: 290329ccf948cb3d

Prosím, co je co je myšleno certifikátem? Certifikáty jsou přece v tom .ovpn konfiguračním souboru a ten pokud ho použiji u OpenVPN klienta pod Windows tak se klient připojí a pokud ho použiji u OpenVPN klienta pod linuxem se klient nepřipojí. U OpenVPN klienta pod Windows jsem nic nedělal, pouze ho nainstaloval a funguje to. Něco mě neznámého mi asi tady uniká.

Na Linuxu používám starší verzi klienta než na Windows takže toto asi nebude problém. V .ovpn souboru je:
cipher AES-128-CBC
auth SHA1

což není na dnešní dobu asi nejsilnější šifrování, nevím. V každém případě díky za radu, ale bohužel s ní asi nebudu umět ihned pracovat, protože tak zdatný v IT technologiích a openvpn nejsem.