Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvě instalace Windows Vista na jednom PC - jde to?

Zdravím, podařilo se někomu nainstalovat a hlavně rozchodit dvě na sobě nezávislé instalace Windows Vista v jednom PC? Není pro mě podmínkou mít obě instalace na jednom HDD, klidně mohu druhou instalaci hodit na fyzicky druhý HDD. Vím a zkoušel jsem, že funguje instalace Vista + XP, ale já chci jen Vista + Vista.
Dříve jsem měl (dokonce na jednom HDD) více instalací Windows XP a nebyl s tím vůbec žádný problém. Používal jsem boot manažer XOSL.
Pokud se ptáte proč více instalací, tak je to kvůli více uživatelům. Ať si každý uživatel za*ere svůj systém. Toto uživatelské účty na jednom systému neochrání.

taky bych v tom neviděl problém. Postupoval bych takto:

1. rozdělit disk na min. 3 primární oddíly, přičemž první bude maličký (8MB), druhé dva tak velké, jak chceš jednotlivé OS
2. na maličký oddíl nainstaluješ XOSL
3. nabootuješ XOSL a nastavíš dva systémy + vzájemné skrývání oddílů, aktivuješ oddíl Vista1
4. nainstaluješ Vista1
5. obnovíš funkci XOSL, aktivuješ Vista2
6. nainstaluješ Vista2
7. obnovíš funkci XOSL

Takto by to mělo fičet...

Visty tusim pouzivaju na bootovanie nieco nove (nejaky rozsireny MBR pre kompatibilitu s UEFI) takze ak nepomoze ani obnovenie MBR na standardny a obnovenie XOSL (skontroloval by som aj ze oddiel s xosl je aktivny) tak by som skusil proste normalne nainstalovat 2x vistu do dvoch oddielov (bez XOSL). Vista by mala urobit pri starte svoj bootmanager podobne ako to robil XP.

P.S. ked si to skusal s xosl tak aky presne bol problem? XOSL nabehol a nespustili sa visty? Alebo nenabehol xosl?