Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rýchlosť

Dobrý večer,prosím o radu už asi cca pol rok si myslím mi z ničoho nič klesne rýchlosť medzi notebookom a routerom z 54 Mb/s na 11 Mb/s vzdialenosť cca 7 metrov,prekážka len jedny dvere so sklom.Router Tp-Link WR-841N,písal som aj poskytovatelovy niečo mi pomenily cez net v nastavení routra,kanály.Nepomohlo aj ja som potom skúšal meniť kanály nepomohlo vždy večer mi to padne na 11 a samozrejme aj rýchlosť download na cca 5 Mb.V nastavení routera mám teraz:Mode 11bg mixed,Channel Width 20Mhz,Chanel Auto 7.Notebook lenovo g 500 os Windows 10 home.žeby sa na mna niekto pripájal len neviem ako to zistiť že sa to dá v nastavení routra len neviem kde to nájsť.

Rychlost wifi znizuje automaticky podla toho, kolko paketov vypadava vzhladom na zarusenie. Ak by to tak nebolo, tak by sa prenos cez wifi zasekaval. Trba si polozit otazku co je lepsie?
zasekavanie, alebo nizsia rychlost?
Ja myslim, ze automaticka regulacia rychlosti je navrhnuta celkom dobre.