Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač mi zrazu kompletne zamrzol

Milí poradcovia,

včera som po dosťahovaní updatu na hru Fortnite chcel otvoriť Chrome, keď mi zrazu kompletne zamrzol PC. Skúsil som ho teda naostro vypnúť a po pár sekundách zapnúť znovu. To ale nešlo. Ostal som zaseknutý v bIOSe. Počítač som teda naostro vypol znovu a pri opätovnom zapnutí som si všimol, že predtým než sa načíta grafika BIOSu, je v pravom dolnom rohu napísané "A2". Spravil som rýchly výskum a zistil, že sa jedná o chybu s HDD/SDD... V počítači mám aj HDD aj SDD, pičom OS mám stále na HDD. (SDD je nainštalovaný, ale zatiaľ úplne prázdny). Poprechádzal som teda fóra a vyskúšal niektoré z tipov. Poprehadzoval som SATA káble, nepomohlo. Vyčistil som CMOS, nepomohlo. Poprehadzoval som RAMky, nepomohlo. Tak som teda odstránil spomínaný HDD a nechal tam len SSD. Počítač sa už nezasekol a chcel v biose odo mňa, aby som do PC vložil bootovacie zariadenie. Následne som odstránil aj SSD a počítač sa rovnako nezasekol. Tak som na záver opäť vložil HDD a počítač sa začal znovu loadovať. Počas loadingu mi občas vypísalo, že prebieha automatická oprava. Najďalej sa mi podarilo dostať do fázy, keď som mal čiernu obrazovku (už vo windowsáckom rozlíšení, nie BIOsáckom) a možnost hýbať sa po nej šípkou. Moja otázka teda je (aj keď to už asi je jasné), je môj HDD v keli? Zaujímavé je, že BIOS ten HDD stále rospoznáva a HDD nevydáva žiadne zvuky signalizujúe mechanické poškodenie. Rovnako tak nerozumiem, ako sa môže HDD, ktorý vždy fungoval bez chyby, pokaziť v sekunde.
Ďakujem za Vašu pomoc,
jimC

PS: Zostava je i5 4690k, MSI z97 Gaming 3, HDD: Seagate Barracuda 1TB, R9 380X, SSD SS 850 EVO, PSU EVGA 600B.
Změna předmětu, původně: Počítač (Kurt)

je môj HDD v keli

Otestujte utilitou od výrobce.

Rovnako tak nerozumiem, ako sa môže HDD, ktorý vždy fungoval bez chyby, pokaziť v sekunde.

A co jste čekal, že vám napíše systém "Za 37 hodin, 42 minut a 21 vteřin dojde k poruše HDD"?

O akú utilitku sa konkrétne jedná prosím Vás? Máte na mysli SeaTools?

UPDATE: Zohnal som si icy box (tá sranda, ktorá umožní internému HDD správaŤ sa ako externý) a môj notebook tento HDD registruje a vidí jeho zložky. Momentálne sa snažím dostať do osobného priečinka, len sa to už načítava vyše hodiny.

Áno, na spodku som napísal konkrétny názov. Mohli by ste mi prosim Vas trosku objasnit, ako ta utilitka funguje? Ako ju mam dostat do pc?
PS: Len tak mi napadlo, ze tyzden dozadu som od kamosa kupil 2x4gb ram. V PC mam teraz 1x8+2x4. Tyzden to ale fakcilo bez chyby a skusal som ich aj vcera odobrat.