Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus/HP DC jack -> standard STX/ITX DC jack

Zdravím,

výhledově uvažuji o stavbě úsporného mini PC pro nenáročné použití. Doma mi leží pár notebookových nabíječek a přijde mi škoda je nevyužít, když dodávají přesně takové napětí (19,5 V), na které jsou stavěné běžné mini STX nebo ITX základní desky. Nový zdroj by vyšel na dalších cca 1000 Kč, které bych raději investoval do lepšího HW.
Proto bych se chtěl zeptat, zda-li nevíte o nějaké šikovné redukci ze specifického DC kolíku výrobce NTB na nějaký standardní, který je např. na této desce:
http://www.asrock.com/mb/Intel/H110M-STX/

Zkoušel jsem se zběžně dívat na české obchody, eBay i Aliexpress, ale všude je spíš např. zdroj s vyvedeným standardním DC jackem a k tomu sada několika adaptérů "standard DC samice -> NTB DC samec".
Mně by se hodilo něco přesně opačného, tedy "NTB DC samice -> standard DC samec". Nevíte, prosím, o něčem?
Samozřejmě mě napadlo si to zkusit nějak vyrobit doma sám (prodávají se samostatné NTB DC konektory), ale nějak se mi s tím nechce piplat, navíc se obávám s mou šikovností, že by mi to celé vzplálo, z desky se stal uhel a vyhořela elektrika v celé ulici. :-)

Předem díky moc.

Ano, jenže to je set, kde je vždy samice stejná (5.5x2.1) a samec se různí. Jenže já potřebuji jinou samici, ještě to budu muset pořádně proměřit, ale samec u nabíječky má zřejmě rozměry 5.5x2.5. Takže možná bych nepotřeboval žádnou redukci, možná k nějakému kontaktu dojde i tak, ale předpokládám, že ten samec, který má ten vnitřní rozměr větší (2.5 mm versus běžný 2.1 mm) bude asi vyklouzávat z té běžné 5.5x2.1 samice.

Při usilovném hledání jsem nyní našel jednu kuriozitu (viz cena, navíc přesně opačná redukce než co hledám): :-)
https://www.mironet.cz/delock-redukce-pro-napajeci-adapter-dc-55-x-21-mm-samice-na-dc-55-x-25-mm-samec+dp214151/?utm_source=sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=%5bREM%5d+Dynamicky&utm_content=Product-7&utm_term=

Nicméně nakonec jsem snad našel tu pravou redukci, kterou u nás snad nikde neprodávají:
https://aliexpress.com/s/item/32792993759.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.4d4aea77e1jmlb

Tak až mi skutečně ukážeš, že se konkrétně "to" (nikoliv podobné věci, ale s úplně jinými rozměry) dá koupit v GME, tak pak teprve doložíš své tvrzení jako pravdivé a já ti k tomu přihodím pivo za odměnu. :-)
Jasně že by bylo snazší zajít do elektro obchodu, ale když "to" nevedou, nezbývá bohužel nic jiného než Čína.