Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem presun dat na disku sata a usb

dobry den, chcem sa opytat, co dalej..
na jednom pc/windows7/, kde odchadza disk sme pripojili novy 4TB disk cez usb prenosny adapter na sata disky 3.5" . na pc je partition magic free edition, nou sme na zobrazenom pripojenom usb disku vytvorili dve casti, 1.9 TB a 1.7 TB. nedali sme ziadnu particiu ako aktivnu, iba formatovat a aplikovat. disk bol viditelny v systeme, nakopirovali sme nan data z interneho disku pc.
ked sme ale disk preniesli ku druhemu pc, pri pripojeni cez usb tam data boli tak ako sme ich nahrali. ked sme ale disk zapojili nie cez usb, ale cez sata konektor dovnutra PC, vo windows 7 ten disk nevidiet v exploreri. V sprave pocitaca v diskoch ho vidiet/ako nejakych 3.7 TB/ ale ukazuje na nom tri oddiely: nejaky cca 500 GB, a dalsie dva priblizne rovnako velke casti. na jednom pise nealokovane.
Co je vo veci a ako postupovat, najlepsie samozrejme tak aby sa neprislo o data uz na nom nahrane. preco to sata ukazuje inak ako cez usb, ? dik

ten magicky najstroj bol nejaky portable verzia, aj ten nahrava do systemu?
doska ma cca 3 roky, no ak aktualizacia bios alebo ovladace chipset radic a podobne by uz nepomohli, tak asi len zohnat dalsi disk, z neho cez ten usb sersam prehrat data na novorozdelenom disku na prislusnom PC...cize dalsie dvojnasobne prehravanie dat...namiesto jedneho kopirovania trikrat...technika 3 tisicrocia :) clovek aby cital vsetky podrobnosti, ked nieco zobere do ruky..plug and play :) len nebolo casu, teraz ide o to neprist o kopiu zachranovanych dat...dik

Ten zázračný ovladač je na tom disku a při zapnutí se spustí ... a všechno jde přes něj (formát disku je nestandardní).

Pokud všechny tvý PC neumí GPT formát HDD, prostě ho převeď na MBR a udělej na něm dva oddíly po 2TB. Pak už by ho měly brát i starší PC/systémy.

3 roky stará deska určitě GPT a 4TB umí. Problém může být s adaptéry USB/SATA či PC s WXP.

to si myslim aj ja ze vie aj gpt, len mi celkom nie je jasne, preco potom udelatka ako usb- sata/ ked je celkom nove a usb 3, a windowsy maju s tym problem a co vlastne urobia inak, vsak aj ten zazracny partition ked bezi na windows 7 musi robit len standardne veci, ako ostatne programy,ved tych formatov na disky zas neni milion,
vidim ze plugandplej nebude fungovat asi nikdy poriadne...
ked na to pozeram uzivatelsky, ten ovladac, ktory je na disku by teda mal fungovat lepsie, ked je priamo v systeme caz sata, ako ked je cez usb prevodnik...
program ako partition magic takisto nacitava len v systeme veci, ktore nacita aj priamo spravca diskov systemu...podla mna to je len nadstavba, ako kopec inych programov, ktore len vylepsia graficke a uzivatelske prostredie, ale v konecnom dosledku volaju takisto tie iste prikazy, ako ked sa pouzije prikazovy riadok, ale nejaka konzola priamo z windowsu

ta uz len zhrnutie pre ponaucenie pre ostatnych, ktori si budu chciet ulahcit a urychlit pracu...a nahodou im toto vlakno vygugli :)
najskor si disk pripravte tam /ak je to mozne/ kde ho budete pouzivat...
po naslednom zalohovani zalohovanych dat urobene pokusy ako: oznacenie particie ako aktivnej, na usb/sata bezozmeny, po zalozeni do sata spravca diskov windowsu namiesto 3 particii zobrazuje 4 particie
po vyskusani easeus partition master, kde deklaruju "change mbr to gpt without data loss" na usb/sata viditelne obe particie, aj subory a adresare bezozmnien
po zalozeni do sata spravca diskov windowsu namiesto 4 particii zobrazuje 2 particie...prva je unformatted, druha unallocated....
takze tolko zhrnutie Windows 7 SP1, pouzitie priame zapojenie sata do dosky a pouzitie sata-usb3 prevodnik....s WD Blue 4TB