Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr laserové tiskárny.

Dobrý den, sháním barevnou laserovou tiskárnu, hlavně potřebuji oboustranný tisk, kvalitu tisku, kvalitu barev, ale i přesto nenákladný tisk.
Něco do 15tisíc ideálně.

Díky moc, jsem z toho zmatený.

za 150 tisíc by něco už pořídit šlo, co by mělo nenákladný tisk, duplex a vysokou kvalitu. :-) A ještě by to chtělo upřesnit měsíční zátěž.

Někde budeš muset slevit, nebo navýšit rozpočet. Barevný laser rozhodně není laciný/levný na provoz.

No, nemyslím mašinu za 150 tisíc momentálně.. dobře, dokážu se vzdát Duplexu, a nenákladný tisk. .tim mám namysli abych co 14 dní neměnil tonery v hodnotě 5000kč protože jsem si vytiskl 50 letáčků barevně =)

kdyby jen tonery. :-)
U laserových barvotisků se často mění ještě válce, přenosové pásy a jejich čistící jednotky plus pece. To platí pro ty stroje, kde je cena barevné A4 do 4Kč/stránku. U laciných domácích/SOHO srajd se většinou mění jen "kazeta" (tj. toner+válec), ale tomu odpovídá pak i ta cena za stránku a rychlost a kvalita tisku.

Vše záleží na tom, kolik stránek plánuješ potisknout měsíčně (což se z tebe snažíme páčit od začátku, leč bezúspěšně). Pokud potiskneš do 100 stran měsíčně, bude ti stačit řešení na bázi lepší malé kancelářské tiskárny.

těch 2000 stran měsíčně je míněno jednostranně? Pokud by to bylo oboustranně, tak už by se možná vyplatil nějaký pronájem profesionálnějšího zařízení.
např. zde:
http://www.toner-copy.cz/laserove-multifunkce/barevna-a3?zenid=e6617b0e266193ca45acf650b9d3ba8e
měsíčně zaplatíš 799,- bez DPH za to, že ti tam zařízení stojí a za každou vytištěnou barevnou A4 zaplatíš 0,79 (1.58 oboustranně) bez DPH. Papír musíš mít svůj,
tonery, válce a další servis jsou v ceně.
případně menší zařízení jen na A4:
http://www.toner-copy.cz/laserove-multifunkce/barevna-a4
tam je menší fixní měsíční částka, ale jsou vyšší náklady za A4.

Co se týče kvality výstupu, jednoznačně doporučuji tiskárny OKI. S duplexem u nich taky nebude problém, navíc mají síťové rozhraní. Zvažte, zda to má jen tisnkout, nebo i kopírovat.
S náklady na tisk je to u barevných laserů vždy trochu potíž, každá sranda něco stojí.