Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neviditelný druhý disk.

Dobrý den. Syn má v NB SSD s Linuxem, připojil HDD jako externí ale disk není vidět. Píše mu to - pise: Error mounting system-managed device /dev/sdb3: Command-line `mount "/mnt/usb-JMicron_Tech_DB12345681BC-0:0-part3"' exited with non-zero exit status 18: Failed to write lock '/dev/sdb3': Prostředek je dočasně nepřístupný
Error opening '/dev/sdb3': Prostředek je dočasně nepřístupný
Failed to mount '/dev/sdb3': Prostředek je dočasně

Co s tím? Děkuji za odpověď. P.S. řešíme to na dálku.

To vypadá na poškozenou tabulku oddílů (pro ostatní "rádce" je fuk, jaká distribuce Linuxu). Podívej se na ten disk programem GParted, tam uvidíš co na tom je a v jakém stavu. Možná je to také disk NTFS a není nainstalovaná podpora FS NTFS (nainstalovat balíček ntfs-3g).