Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postavene nove PC ktera se samo zničeho nic vypne

Poskladal jsme si PC na ...
socektu AM3+...AMD FX-6100,Asus M5A78L-M LE/USB3,EVOLVEO zdroj 400W ATX,paměť Patriot 2x2GB DDR3 1333MHz CL9,
.....pc se použiva jen na internet nedaval jsem žadnou extreni grafiku jen ta co je na desce...funguje svižně ale z ničeho nic se vypne uplně samo když jede po několika hodinach prace....i když na něm nikdo nic neděla....navic tatinek pro ktereho je pc dělano preferuje google a hodně najetych složek nahoře cca 10-15...jakmile to najede lehce se pc zpomali.....čim muže byt to padani ? Zroj jsem zkoušel jiny 460W ktery je určitě 100% dobry ale tím to neni pada dále...nějaky softik ktery to třeba vypiše ?

Evolveo tady není zrovna oblíbenou značkou zdroje, být to tím ale nemusí. Nainstaluj SW na měření teploty procesoru jak radí Lukáš a sleduj jestli se při práci nepřehřívá. Může být např. špatně nasazený chladič procesoru. Může být nekompatibilita pamětí (dá se zjistit testy), špatně nainstalované W10, impuls ze sítě při sepnutí ledničky nebo el. sporáku...

Smajlíků si dávej kolik chceš, já toto téma opouštím. Od 10 hodin nejsi ani schopný vypsat teploty při zátěži a podat podrobnější informace, jestli se PC vypnulo nebo ne, typ toho druhého zdroje. To chce delší zátěž. Pro začátek minimálně hodinu a ne 20 minut. Nic horšího, než zdroje Evolveo neznám, ale to je osobní averze tak to neber osobně. Mám s těmi zdroji nemilé zkušenosti.

To nebylo jenom po instalaci,sem na tom jel ca tejden nonstop a zkoušel si co a jak ve W10 je...(W10 si tam dá svoje nějaký ovladače jenomže to někomu může fachat nebo taky ne v obou případech se to tváří ve správci jakože OK všechno,něco podobnýho pár měsíců zpátky na jiným foru,vrátil tam W7 nakonec a bylo po problému.)