Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nabíjačky(fast charging)

Ahojte, potrebujem poradiť či môžem nabíjať mobil ktorý ma originálnu nabíjačku ktorá má(output 5V/1A a input 200mA, je to už staršia nabíjačka značky HTC) s nabijačkou ktorá má(output 9V/1,67A a zaroveň 5V/2A a input 0.50A je to nová nabíjačka značky SAMSUNG ktorá ma funkciu adaptve fast charging preto má dva rôzne výstupné hodnoty)

Mám naďalej použivať originálnu nabíjačku alebo môžem použiť tú novú? Dôvod prečo ju nechcem naďalej použivať je ten že píska.

Je u Samsung nabíječky napsáno, že je možné ji použít i na ne fastcharge telefony? Pokud ano, pak ji použít můžeš.

Jen pro vysvětlení, vstupní proud tě nezajímá, to je na straně 240V před měničem.
Výstupní proud tě zajímá jen z toho hlediska, kolik je nabíječka schopná do zařízení poslat. Zařízení si pak samo vezme kolik potřebuje.
Podstatné je napětí, jestli nabíječka opravdu rozezná, do kterého telefonu může poslat 9V a do kterého 5V. Pokud bys do normálního telefonu poslal 9V, tak jej zřejmě zrušíš. Nevím, jestli by se s tím elektronika v telefonu vyrovnala.

Povedal by som ze mozes pouzit tu novu, a dufat ze vyrobca to prepinanie na 9V neurobil ako debil.
Nabijanie riadi telefon, to co volaju ludia (a paradoxne aj marketingovi magori u vyrobcu) slovom nabijacka neni ziadna nabijacka ale obycajny zdroj 5V (a tieto nove sa vedia prepnut aj na ine napatie ak nejakym sposobom zistia ze to telefon podporuje).