Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co znamená IPS GLOW?

Zajímalo by mě, co přesně se myslí pod pojmem IPS glow?
Například já na svých monitorech pozoruji jev (a to prosím jeden je IPS matný a druhý IPS lesklý, třetí IPS lesklý také), že dochází k určitému ztmavení obrazu a to při úhlu pozorování 30° a 60° od normálny., od 60 do 90 to zase vymizí. Je to ono?
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

odkaz většinou vede na obrázky, kde je vidět backlight bleeding (a ten nezávisí na uhlu pohledu, prostě úroveň černé je příliš znamenitá a je izotropní). Je to snad ono? Nicméně tady čtu třeba "no, IPS glow se mění uhlém pohledu, ale neřekl bych, že je vidět hlavně při šikmém pohledu. Můžeš se na monitor dívat přímo, kde vertikální rovina očí je paralelní s obrazovkou a glow uvidíš směrem k okrajům. Starší technologie IPS tim prý netrpěli. "

Mě tedy zajímá, co to je, protože jsem nikde neviděl definici a tedy nejsem si tím jist.

A ještě tu je jiná příklad jevu taky nazývaný IPS glow, Jde o to, že jde o něco jako backlight bleed Ve vyšších uhlech a to v nahnědlo-fialové barvě. Což s mým popsaným jevem taky vůbec nesouhlasí (tam právě ubývá jas a jen v určitém pásu uhlu asi 30-60)