Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Python vs c, c# nebo c++ ?

Zdravim Vas !
Prvním rokem se učím programovací jazyk Python a chtěl jsem se zeptat na jaký bych měl následovně přejít, c, c++ nebo c# ? Jaké IDE vyvojové prostředí (zdarma) použít?
Python se mi líbí rad bych u něho opravdu zůstal, ale chtěl bych udělat třeba nějakou menší hru, ale né jen hada nebo tetris, použít logiku Pythonu třeba pro webové stránky, nebo má cenu se pustit do Pygame ? S Tinker toho moc taky udělat nejde a připadne mi hodně limitovaný.
Potřebuji na c, c#, c++ opravdu hodně dobrou matiku ? Protože jsem tady našel příspěvek že bez dobré znalosti matiky nemá cenu začínat vůbec.
Jaký jazyk bych měl podle vás tedy zvolit ? Jinak táhne mi na třicet, snad to není problém :-p

Řešení:

Protože jsem tady našel příspěvek že bez dobré znalosti matiky nemá cenu začínat vůbec.

• IMHO je to spis takovy hodne dokola omilany myt, alespon z casti. Python trochu znam, zacinal jsem (uz par roku zpatky) na jelikoz to zamestnavatel vyzadoval na VB, CSharp jsem delal jen okrajove pro aplikace UWP|Windows Phone a nikdy jsem snad nepotreboval vic, jak matematiku ze zakladni skoly.
* Samozrejme zalezi od projektu, nekteré mohou byt samozrejme matematicky narocné.

bych měl následovně přejít, c, c++ nebo c# ?

• Ze vseho co pises, tak bud "Csharp" nebo "Python" (OpenSurce). Proc ? Pomoci Csharp muzes delat prakticky vse od A az po Web stranky.
* Popularita Pythonu jde stale nahoru (treba Google pouziva Python, nebo Paint je udelan v Pythonu), dulezita je i komunita urcitého programovaciho jazyku, i zde ma Python velmi dobré zazemi, dokumentaci etc..
[Csharp] :
WEB : ASP.net
[Python] :
WEB : Django

ale chtěl bych udělat třeba nějakou menší hru, ale né jen hada nebo tetris,

• Klidne zustan u Python.
• Uvidis, ze nebudes delat jen hry, kdybys chtel delat 100% hry tak to bych popremyslel spis o C++ nebo opet C# viz Wikan.
Python umi daleko vice jak jen hada nebo tetris, kdybych to mel prirovnat k mé experienci, tak pro tvorbu mensich logickych her pouzivam "Eclipse" + "Blender". (do Google zadej do vyhledavani teba Python API Blender)
* U Blenderu bych ti opravdu doporucil pouzivat spis externi skrypty jak interni, uz i jen proto, kdyby jsi potreboval skript nekomu poslat nebo se o neho s jinym vyvojarem podelit a podobne.

[TiP] ~ Nauc se pouzivat i "Git" : https://git-scm.com/
* :i: Jestli na projektu nebudes pracovat sam, Git je az nepostradatelny.

[BLENDER + ECLIPSE]
• Blender pouziva predevsim Python, neni jen Pygame :-) Po spusteni BLENDERU zvol [Obrazek 1] "Scripting"
* Tak se ti otevre terminal jko na obrazku, terminal ve kterem muzes psat prikazy v Python.

[Obrazek 2]. Je velmi praktické, ze informace (kod) obejku, muzes skopirovat primo jen najetim mysi treba na : SCALE, okopirujes vlozis, setris cas ! ;-)
* V pythonu vs treba C++ IMHO setris hodne cas, kde to co napises v Pythonu za 10 minut muze trvat v c++ teba 30. (ano je to invidualni)
[81143-python-eclipse-blender-jpg]

[Muze se hodit] :
• BLENDER nastahnuti : https://www.blender.org/
• ECLIPSE nastahnuti : http://www.eclipse.org/downloads/
* :!: Osobne sice pouzivam Eclipse, ale neni podminkou ! (pouzivej to, v cem nebo s cim se ti dela nejlip)

Protože jsem tady našel příspěvek že bez dobré znalosti matiky nemá cenu začínat vůbec.

• IMHO je to spis takovy hodne dokola omilany myt, alespon z casti. Python trochu znam, zacinal jsem (uz par roku zpatky) na jelikoz to zamestnavatel vyzadoval na VB, CSharp jsem delal jen okrajove pro aplikace UWP|Windows Phone a nikdy jsem snad nepotreboval vic, jak matematiku ze zakladni skoly.
* Samozrejme zalezi od projektu, nekteré mohou byt samozrejme matematicky narocné.

bych měl následovně přejít, c, c++ nebo c# ?

• Ze vseho co pises, tak bud "Csharp" nebo "Python" (OpenSurce). Proc ? Pomoci Csharp muzes delat prakticky vse od A az po Web stranky.
* Popularita Pythonu jde stale nahoru (treba Google pouziva Python, nebo Paint je udelan v Pythonu), dulezita je i komunita urcitého programovaciho jazyku, i zde ma Python velmi dobré zazemi, dokumentaci etc..
[Csharp] :
WEB : ASP.net
[Python] :
WEB : Django

ale chtěl bych udělat třeba nějakou menší hru, ale né jen hada nebo tetris,

• Klidne zustan u Python.
• Uvidis, ze nebudes delat jen hry, kdybys chtel delat 100% hry tak to bych popremyslel spis o C++ nebo opet C# viz Wikan.
Python umi daleko vice jak jen hada nebo tetris, kdybych to mel prirovnat k mé experienci, tak pro tvorbu mensich logickych her pouzivam "Eclipse" + "Blender". (do Google zadej do vyhledavani teba Python API Blender)
* U Blenderu bych ti opravdu doporucil pouzivat spis externi skrypty jak interni, uz i jen proto, kdyby jsi potreboval skript nekomu poslat nebo se o neho s jinym vyvojarem podelit a podobne.

[TiP] ~ Nauc se pouzivat i "Git" : https://git-scm.com/
* :i: Jestli na projektu nebudes pracovat sam, Git je az nepostradatelny.

[BLENDER + ECLIPSE]
• Blender pouziva predevsim Python, neni jen Pygame :-) Po spusteni BLENDERU zvol [Obrazek 1] "Scripting"
* Tak se ti otevre terminal jko na obrazku, terminal ve kterem muzes psat prikazy v Python.

[Obrazek 2]. Je velmi praktické, ze informace (kod) obejku, muzes skopirovat primo jen najetim mysi treba na : SCALE, okopirujes vlozis, setris cas ! ;-)
* V pythonu vs treba C++ IMHO setris hodne cas, kde to co napises v Pythonu za 10 minut muze trvat v c++ teba 30. (ano je to invidualni)
[81143-python-eclipse-blender-jpg]

[Muze se hodit] :
• BLENDER nastahnuti : https://www.blender.org/
• ECLIPSE nastahnuti : http://www.eclipse.org/downloads/
* :!: Osobne sice pouzivam Eclipse, ale neni podminkou ! (pouzivej to, v cem nebo s cim se ti dela nejlip)

Odpovede ste uz dostali, este doplnim par...

IDE: Visual Studio, VS Code, Atom... na Céčkovú rodinu progr. jazykov je najme prvý úplne dokonalý, taková jediná dokonalá vec od MS. VS Code je zas dokonala vec na scriptovacie jazyky. Atom má tiež svoje výhody od ostatných.