Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výpočet přenesených dat při sledování TV přes internet

Pomohl by mi prosím někdo spočítat, kolik dat mi sežere dnešní prezidenstká debata na ČT (vysílání živě přes jejich stránky)? Nějak nevím jaké všechny údaje pro výpočet shánět. Ale řekněme, že stream trvá 2 hodiny a má kvalitu 360p. Stačí i nějaký odhad, jestli pár set mega, nebo 3 GB. Díky!

Řešení:

360p je ti k ničemu. Potřebuješ bitrate. Odhadem za 1 hodinu v kodeku AVCHD (h.264) by to mohlo být cca 250MB.

Odhad:
doba krát bitrate (m3u8 playlist má napsáno, jaké jsou bitraty), při přehrávání v videopřehrávači (link např z youtube-dl) rovnou vidíš bitrate

Přesná hodnota

1. v prohlížeči když si dáš konzoli, vidíš, kolik dat to sežere
2. pokud se debatu stáhneš přes youtube-dl, pepak ytd nebo ffmpeg, tak ti to ukáže velikost (i před stažením, si nejsem jist ani u HLS/DASH, zda to vyklopí velikost douboru, protože jde o ts segemnty, ale při zkusmém stažení ti to ukáže hodnoty bitrate.)

PS: neplést bitrate videa a bitrate trafficu, který může být jiný (burst stahování dávek)
bude li v debatě zeman, stáhne ti to i páteř