Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootovani disku novy windows na pocitac bez systemu

Ahoj potreboval bych poradit koupil jsem omylem pocitac bez systemu pote jsem dokoupil windows 10 na usb disku k naistalovani bohuzel po zasunuti do usb mi nic nenajede jen this is not a bootable disk please insert a bootable floppy and press any key to try again.

Co s tim kdyz se dostanu do biosu mam ruzne moznosti a nevim jaka je ta spravna..

Tohle přece vysvětlují na tom odkazu, který jsem vložil jako první:

This window presents the standard choices available in your BIOS for determining how your computer will attempt to boot the operating system on its next restart. Using the F9 option does not permanently change the way in which your computer attempts to start. It will only apply to the current startup process.

Ta volba po F9 není na věčné časy.

W10 jsou standardně konfigurovány pro UEFI Secure Boot. Tzn. v UEFI nastavit Secure Boot, importovat Platform Key, pak User Mode. Po znovuspuštění (USB musí být předem zastrčené) se USB objeví jako UEFI: něco. A mělo by to nabootovat.

Musí se importovat Platform key (resp. ty klíče, co to nabídne) ...

Bez Secure Boot tu flešku nenabootuješ.

Asi se dá nějak udělat fleška, která se bude bootovat "klasicky", pokud to mermomocí chceš znásilnit. Třeba stáhnout .iso a přes Rufus (jako MBR a BIOS), asi je pak třeba zapnout CSM.