Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naceneni komponentu + otazka

Zdravicko chtel bych poprosit o naceneni tichto komponentu
CPU: amd ryzen 1600X (31 mesicu zaruka)
MB: B350-F gaming Asus rog strix (31 mesicu zaruka)
Chladic: NH-U12S SE-AM4 (67 mesicu zaruka)

Jen by me jeste zajimalo jestli se stohodle vyplati upgradovat na 8600k + nejaka podle doporuceni Z370 deska ?
Dekuji.
Změna kategorie, původně: Ostatní (JaFi)

en by me jeste zajimalo jestli se stohodle vyplati upgradovat na 8600k

• Ani né. (navic 1600X je IMHO jeden z nejlepsi CPUs na hry od Ryzenu prozatim vubec)
* Vyplatilo by se to, kdyby jsi to zakoupil zestartuy :-)

• UPgrade na Intel@8600K bude stat hodne penez pro par FPS navic. Jaky mas monitor, rozliseni, Hz ?
* Mas problém s vykonem|Uloziste ? Uz jsi zkousel *FuzeDrive?

[Rikate Fuze Driver] ? : (:!: Klidne preskoc ! Jde jen o globalni informaci, jak solution adaptovanou na tvuj problém)
• Existuji i Softwarové alternativy jako vyse uvedena (ktera predevsim optimizuje rychlost uloziste jak FPS a doporucena je spise majitelum serveru), AMD vydalo pro majitelé CPU AMD@Ryzen SW utlitku, ktera v nekterych pripadech muze mit velmi positivni dopad a né jen, na pocet vytisklych frames ve hre (kupriklau doba nacteni mapy etc).
• Vice o FuzeDriver zde : https://community.amd.com/community/gaming/blog/2018/01/10/faster-easier-simpler-storage-technology-enmotus-fuzedrive-for-amd-ryzen
* NAVOD K INSTALACI : AMD@Fuze installation Guid, bohuzel zakladni verze stoji 19$.
Tady jsem nasel nejaky TRIAL : http://www.enmotus.com/fuzedrive-free-trial
[81165-xoxo-fuze-png]

[TiP] ~ Za usetrené penize radej zakup vykonejsi grafickou kartu.
[i]* Za chvily bude vychazet nova Gamme procesoru, tak i zakladnich desek/chipsetu.

Tak abych ti co nejlepe odpovedel na vse jen jsem mel takovy dilema rano ze jsem mozna udelal chybu mozna ne nevim presne ale kdyz jsem jeste nad tim uvazoval tak prece jenom ta zakladka ma budoucnost ohledne novych ryzenu a ten propgramek co jsi poslal sel uplne mimo me vyzkousim jinak prave chci porizovat nejakej 27'' g-syngem 144hz ktomu mam grafickou kartu 1080ti asus strix rog proto jsem mel dilema kdyz jsem koukal na nektere videa stimhle procesorem a 8600k tak u intelu byl mnohem rapidni narust snad jsem na vse odpovedel.
EDIT: monitor mam aktualne 24'' samsung

1080ti

• S GKartama s obdobnym vykonem, se uz osazuji monitory 4K@UHD (HDR).
• K takto vykoné sestave mirenou na hry, bych urcite zvolil alepon "27" monitor, na 27 je FHD opravdu hranice, kde na 27 bych doporucil uz spise W|QHD@ 2K@1440p.
* Pro monitory jako FHD je GTX@1080Ti snad i trochu skoda, ale pro hrace co vyzaduji vysi FPS ve hrach maji moznost zakoupit 2K|FHD monitory s 144Hz obnovovaci frekvenci aby alespon nekde byl ten vykon vyuzity, na FHD@1080p*60FPS jsou spise urceny GTX@1060 6Gb.
PS : Nemusis se bat, ze 1600X bude nejak GTX@1080Ti brzdit. Jesli se ti zda ze ma méne FPS jako Intel@8xx, je spise kvuli optimizaci her + Ryzen, proto se nerid nejakyma YT videama kde porovnavaji Intel vs AMD + GTX@1080Ti ;-)
*Vyslo i hodne PATCH, Update micro kodu pro BIOS, kde to co jsi mohl videt video na YouTube které bylo vlozeno pred 6 mesici dnes muze byt zcela jinak.

UPOZORNENI :
:!: Neuvadis operacni systém, né vsechy procesory, nebo osazeni jejich zakladnich desek jsou kompatibilni s predeslimy systémy.

Tak aby jsme byli v obraze zbylí komponenty mám 2x8 rám Corsair vengeance red led 3000mhz SSD 120 gb 2t HDD a win 10 jinak ohledně toho monitoru jsem zapomel dodat 2k g-sync 144hz 27'' a IPS panel a zbytek už bylo řečeno edit: s IPS panelama bývají problémy tak si nejsem jistej